Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doktorlar sahneleri titretmeye geliyor

Tremor, doktorlardan kurulu bir rock grubu. İlk albümünü yayınlayan grubun gitaristi koronavirüse yakalanıp ağır bir sürecinden sonra iyileşti. İlk albümün gelirini salgın nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocuklarının eğitimine aktaracak olan grup üyeleri, müzikle hekimliğin kesiştiği noktaları anlattı...

Giriş Tarihi: 31.5.2020 ABONE OL
Doktorlar sahneleri titretmeye geliyor

Tremor doktorlardan kurulu bir rock grubu. İlk albümleri Aşkın Türküsü'nün dumanı üstünde. Grup bu ilk albümlerinin gelirini ise salgında yaşamını kaybeden sağlık çalışanlarının çocuklarına bağışlayacak. Grup akustik gitarda Dr. Levent Deniz (beyin ve sinir cerrahisi), elektro gitarda Dr. Selçuk Köse (göğüs cerrahisi), davulda Dr. M. Medar Kırdar (genel cerrahi) ve basgitarda Dr. Ömer Çayırlı'dan (hemodializ) kurulu. İbrahim Demirtan ise grubun tek profesyonel müzisyeni o da flüt ve saksafon çalıyor. Bu albümün besteleri ise grubun yakın dönemde vefat eden üyesi Dr. Mehmet Fatih Ercan'ın bestelerinden oluşuyor. Albüm aynı zamanda Ercan'a da bir saygı duruşu. Tremor'un elektro gitaristi Selçuk Köse geçtiğimiz günlerde koronovirüse yakalandı ve ağır bir yoğun bakım süreci geçirdi. Şu günlerde nekahat sürecinde olduğu için röportajımızda yer almadı…

Dr. Levent Deniz

- Tremor ne zaman, nasıl kuruldu? Tanışıklığınız ne zamana kadar gidiyor?
- M. Levent Deniz: Ben, Selçuk ve Medar tıp fakültesinde birlikte okuduk. Müzik yaptığımız ve sayısız konser verdiğimiz bir grubumuz vardı. Mezun olunca grup dağıldı. 2017'de tam 25 yıl sonra tekrar bir araya geldik. İbrahim'in de gruba katılmasıyla Grup Tremor'u kurduk. O zamandan bu yana organ bağışına farkındalık kampanyası kapsamında çeşitli platformlarda çok sayıda konsere imza attık. Aynı zamanda, tam 23 yıl kendisine ait şarkılardan oluşan bir albümün kayıtlarına henüz başladığında, ani bir rahatsızlık sonucu hayata veda eden meslektaşımız Dr. Mehmet Fatih Ercan'ın yarım kalmış albümünü tamamlamak için kolları sıvadık. Gruba, Mehmet Fatih Ercan'ın eski müzik grubundan sevgili Ömer de katıldı.

Dr. Ömer Çayırlı

- Kayıt sürecinden bahseder misiniz? Farklı farklı şehirlerde yaşadığınızı biliyoruz…
- M. Medar Kırdar: Grup üyelerimizin üçü İstanbul, biri Antalya'da, ben de Sapanca'da ikamet ediyorum. Albüm çalışmalarını hafta sonları Sapanca'da benim evimde buluşarak yaptık. Çok zor bir süreçti. Bir yandan mesleklerimizin getirdiği yoğunluk, bir yandan ailevi sorumluluklar, bir yandan da albüm çalışmalarını birlikte yürütmek büyük fedakarlıklarla mümkün oldu.

Dr. Selçuk Köse

- Albümün geliriyle ilgili özel bir kararınız olduğunu biliyoruz. Bu kararınızı detaylarıyla sizden dinlemek isterim.
- M. Levent Deniz: Albüm marta müzikseverlerle buluşacaktı. Ancak korona salgını başladı. Sevgili Selçuk salgında hastaların tedavisi için mücadele ederken, virüse yakalandı, günlerce süren yaşam mücadelesini kazandı. Ancak bu salgında kahramanca ön saflarda mücadele eden sağlık kahramanlarımızın bir kısmı bu savaşı kaybetti. Biz de, Grup Tremor olarak, 15 Mayıs'ta tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda satışa sunuldu. Aşkın Türküsü-Mehmet Fatih Besteleri albümümüzün gelirini salgında yaşamını kaybeden sağlık kahramanlarımızın çocuklarına eğitim bursu olarak aktarmaya karar verdik.

Dr. M. Medar Kırdar

- Tremor adının tıbbi manasıyla; genel olarak müzik ve sizin müziğinizle kesiştiği anlam dünyası üzerine neler söylersiniz?
- M. Medar Kırdar: Tremor tıpta titreme anlamına gelir. Biz de sahneleri titretmek istiyoruz. (Gülüyor)

ARKADAŞINA GÖNDER
Doktorlar sahneleri titretmeye geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA