Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ramon
Ramon de Moraes Motta, 1988 yılında dünya gelen Brezilyalı oyuncu, futbol kariyerine 2005'te Internacional'de başladı. Motta 4 sezon formasını giydiği Internacional'in yanı sıra sırasıyla Vasco de Gama, Corinthians ve Flamengo'da oynadı. Agresif oyun tarzı nedeniyle oynadığı her takımda taraftarın beğenisini kazanan Motta Portekizce'de savaşçı anlamına gelen 'Guerreiro' lakabıyla da biliniyor.

Internacıonal'den 2009'da Vasco de Gama'ya kiralanan Roman, burada 32 maçta 3 kez fileleri havalandırırken 9 sarı kart gördü. Vasco de Gama'da ikinci sezonunda 9 maçta forma giyen roman 2 kez gol sevinci yaşadı. Roman Motta, 2011 sezonunun 8. haftasında Corınthıans'a transfer oldu. Brezilyalı solbek burada 16 maçta forma şansı bulurken 1 gol attı ve kariyerindeki ilk şampiyonluk sevincini yaşadı.

Ramon, 2012 yılında Flamengo'ya kiralandı ve burada ilk sezonunda 25 maçta 1 gol attı. Brezilyalı oyuncu 2013 sezonuna da ilk 11'de şans bularak başladı. 25 yaşındaki oyuncu Flamengo'nun üçüncü maçında yerini takıma yeni katılan solbek Joao Paulo'ya kaptırdı. Ramon, kalan 16 maçın 7'sinde yedek kulübesinde otururken 9 maçta kadro dışı kaldı.

Roman Motta, Beşiktaş'a transferi ile ilk kez Brezilya dışında bir ülkede forma giyecek.

BİZE ULAŞIN