Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Minik Öğrenciler 112 Eğitimi Aldı

Giriş Tarihi: 26.3.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Rize’de Minik Öğrenciler 112 Eğitimi Aldı
’de "Minik 112 Projesi" kapsamında ana sınıfı öğrencilerine eğitim veriliyor.
Rize Sağlık Müdürlüğü’nce yürütülen projede kapsamında, il merkezindeki bulunan Türkiye Odalar Borsalar Birliği(TOBB) İlkokulundaki anasınıfı öğrencilerine eğitim verildi.
Acil sağlık hizmetleri istasyonlarında görevli Duygu Yolcu, Öner Çakal ve Mehmet Akif Uzun öğrencilere 112 çağrı sisteminin nasıl kullanılması gerektiğine dair çeşitli bilgiler verdi.
Yolcu, eğitimler sayesinde çocukların 112 çağrı sistemini doğru kullanılmayı öğreneceklerini belirterek, "Eğitimlerin, gelecekte sistemde gereksiz çağrı miktarının azalmasına katkı sağlayacağına inanıyorum" dedi.
Rize Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Serhat Talaş ise Sağlık Bakanlığı’nın okullarda uygulanmak üzere başlattığı bu projenin son derece önemli olduğunu belirterek "Çocuklarımıza erken yaşlarda bu tür etkinliklerle verilecek eğitimlerle, toplumumuzun geleceğini olumlu olarak şekillendireceği muhakkak. 112 diğer hizmet kaynaklarımız doğru kullanılırsa etkinliği ve verimliliği artacaktır. Bu noktada eğitimin fert ve toplum bazında ne kadar hayati bir öneme sahip olduğunu görüyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rize’de Minik Öğrenciler 112 Eğitimi Aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN