’de Çocuklar İftarda Buluştu

Giriş Tarihi: 3.7.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 14:24
Rize’de Çocuklar İftarda Buluştu
Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezi ile Hayrat Vakfı Rize Temsilciliğinin ortaklaşa düzenledikleri Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler yaz kurslarına katılan 130 çocuk iftarda buluştu.
Düzenlenen iftara Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Gençlik Merkezi Müdürü Yasin Çakmakçı, Şube Müdürü Muammer Bayraktar , Hayrat Vakfı Rize İl Temsilcisi Yusuf Algan, Gençlik liderleri, kurs hocaları ve çocuklar katıldı.
İl Müdürü Mustafa Çelik bunun bir gönül sofrası olduğunu, hedeflerinin çocukların Kur’an-ı Kerim’i ve Ramazanı sevmeleri, ileride tatlı bir şekilde hatırlamaları ve manevi değerlerine sahip çıkmaları olduğunu söyledi.
Hayrat Vakfı temsilcisi Yusuf Algan’da yaptıkları kurslar hakkında bilgi verdi. Kurslara 200 öğrenciyle devam ettiklerini, önceliklerinin çocukların bu dersleri sevmeleri olduğunu, 12 kişilik sınıflarda bire bir eğitim vermeye çalıştıklarını, çocuklardan ve ailelerinden güzel geri dönüşler aldıklarını söyledi.
Gençlik merkezindeki spor faaliyetlerinin de çocukların bu kursları sevmelerine katkı sağladığını belirten Algan başta il müdürü Mustafa Çelik ve diğer gençlik merkezi çalışanlarına teşekkür ederek sözlerini tamamladı.
İftar ziyafetinin sonunda katılan 130 çocuğa Kur’an-ı Kerim hediye verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rize’de Çocuklar İftarda Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN