Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tuvalet eğitimi kabus olmaktan çıkacak

Selpak, çocuklara tuvalet eğitiminin verilmesini kolaylaştırmak için 'Tuvalete Merhaba' projesini başlattı

Giriş Tarihi: 6.6.2011 ABONE OL
markalarından Selpak, daha sağlıklı ve çağdaş bir Türkiye için topluma temizlik alışkanlıklarını kazandırmak amacıyla 'Tuvalete Merhaba' projesini başlattı. Prof. Dr. Bengi Semerci liderliğindeki Bengi Semerci Enstitüsü ile işbirliği yapan Marka, 'Tuvalete Merhaba' projesiyle, ebeveynlere tuvalet eğitimi sürecinde destek vermeyi hedefliyor. Projeye, kızının tuvalet eğitimini henüz tamamlayan milli voleybolcumuz Neslihan Darnel de katkıda bulunuyor.

FACEBOOK'TA BAŞLIYOR
Proje ilk olarak Türkiye'de sösyal paylaşım sitesi Facebook üzerinde başladı. Platforma facebook.com/Selpak adresinden ulaşılıyor. İnternet platformunun amacı, ebeveynleri video, makale ve farklı ailelerin tecrübe ve anıları ile bilgilendirmek; böylece bu zorlu olduğu düşünülen süreci daha rahat geçirmelerini sağlamak.

BIRAKIN POPOSUNU KENDİSİ SİLSİN!
Çocukta kişisel hijyen alışkanlıklarının genelde 24-36 aylar arasında oluştuğunu belirten Prof. Dr. Bengi Semerci, tuvalet eğitimine dair bilgiler verdi:

Bezi bırakmak için her ne kadar anneler bir zaman belirlese de, aslında buna çocuk kendisi karar verir. Çocuğun artık bezinden rahatsız olmaya başlaması, büyüklerini görüp tuvalete gitmeye istekli olması bunun ilk belirtileridir.

Bu süreçte onu hiç zorlamadan, gün içinde belirli aralıklarla tuvalete götürüp, onun tuvalet alışkanlığını kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Bırakın çocuk tuvalet temizliğinin yapabildiği kadarını yapsın. Kendi poposunu kendi silsin. Üç yaş dönemi kişisel alışkanlıkların oturmaya başladığı dönemdir.

ARKADAŞINA GÖNDER
Tuvalet eğitimi kabus olmaktan çıkacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA