Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlaç ile geçici, şokla kalıcı seks

Şok dalga tedavisi; sertleşmeyi sağlayan performans ilaçları gibi geçici etki yaratmaz, kalıcı iyileşme sağlar. Yan etkisi olmayan bu yöntem, penis eğriliğinin tedavisinde de başarılı

Giriş Tarihi: 5.4.2012
Aile Sağlığı Derneği Başkanı Prof. Dr. Halim Hattat; iktidarsızlığa çare olan yüksek enerjili şok dalga tedavisiyle ilgili soruları yanıtladı. Hattat, penis protezi gibi cerrahi müdahalelerin öncesinde bu yeni yöntemin denenmesi gerektiğini söyledi.

DAMARLAR İYİLEŞİYOR
Şok tedavinin performans ilaçlarından farkı ne?
Sertleşmeyi sağlamaya yardımcı olan performans ilaçları, penisteki kanlanmayı artırarak olumlu bir sonuç verir ama bu geçicidir. Şok dalga tedavi yöntemi ise penis damarlarında ve hasarlı dokularda kalıcı iyileşme sağlıyor. Diyabet, tansiyon, kalp hastalığı gibi nedenlerle hasar görmüş penis damarlarını iyileştiriyor ve yeni damar gelişimini tetikliyor. Ayrıca hiçbir yan etkisi de yok! Günümüzde ilaçlardan ameliyatlara kadar sertleşme sorununu çözmeye yönelik pek çok seçenek var. Ancak birçok hasta ve partneri bu seçenekler konusunda endişeli... Öte yandan ilaç kullanımının tehlikeli olduğu bir grup hasta da var.
Şok tedavisi bilimsel olarak kanıtlanmış bir yöntem mi?
Bu yöntemin; hem sertleşme sorununda, hem de diğer ürolojik hastalıklarda başarılı sonuçlar verdiğine dair bir çok bilimsel çalışma yayınlandı. Yani bilimsel olarak etkinliği ve güvenliği kanıtlanmış bir tedavi yöntemi... Zaten bu tedavinin değişik tipleri 1970'li yıllardan beri uygulanıyor. Yöntem; böbrek ve safra taşlarından zedelenmelere, iyileşmeyen yaralardan ortopedik sorunlara kadar geniş bir alanda kullanılıyor.

PROTEZ OPERASYONU
Penis ameliyatları öncesinde bu yöntemin denenmesini mi önerirsiniz peki?
Tabii ki. Eskiden biz damar ameliyatlarını çok sık uyguluyorduk. Günümüzde ise bu ameliyatların yerini protez operasyonları aldı. Protez, hastanın istediği zaman sertleşme elde etmesine olanak tanıyor ve performans endişesini ortadan kaldırıyor. Ancak ameliyatların geri dönüşü yoktur! Bu nedenle ben önce yüksek enerjili şok dalga tedavisinin denenmesini öneririm.

ARKADAŞINA GÖNDER
İlaç ile geçici, şokla kalıcı seks
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN