Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sigarayı bıraktıracak 12 formül

Dr. Eren Eroğlu, sigaradan kurtulmak isteyenlere tüyolar verdi: Nikotin bağımlılığını azaltan ilaçlardan destek alın. Evdeki tüm sigara ve çakmakları atın. Sigarayı hatırlatan kahve ve içkiden uzak durun

Giriş Tarihi: 2.1.2013
Sigarayı bırakmak istiyor ama bir türlü bu kararı hayata geçiremiyorsanız, yeni yıl haftasının sigarayı bırakmak için en iyi zaman olduğunu söyleyebiliriz. Dr. Eren Eroğlu; bu kararınızı kolaylaştırmak için size özel bir reçete hazırladı:

NEDEN SİGARAYI BIRAKMAK İSTEDİĞİNİZİ ÇOK İYİ BİLMELİSİNİZ
Arkadaşınız bırakması ya da 'Sigara sağlığa zararlıdır' cümlesi, size yeterli motivasyonu sağlamaz. İşe ailenizi sigaranın zararlarından korumak, kanserden uzak durmak ya da erken yaşlanmayı engellemek gibi daha kuvvetli amaçlarla başlayın.

ARTIK NİKOTİN BAĞIMLILIĞINI AZALTAN BİRTAKIM İLAÇLAR VAR
Bu süreçte her tür yardımı almaktan çekinmeyin çünkü bu savaşa yardımsız girenlerin yüzde 95'i sigaraya geri dönüyor. Yeni ilaçlarla, beyindeki nikotine bağımlı alanları düzeltmek ve vücudun nikotin eksikliğini hissetmesini engellemek mümkün.

BU SÜREÇTE EN İYİ SONUÇ PSİKOLOJİK DESTEKLE ALINIYOR
İhtiyaç duyduğunuz anda yanınızda psikolojik bir desteğin olması şart çünkü sigaraya dönüşlerin çoğu aniden ortaya çıkan stres karşısında "Bir tane içsem bir şey olmaz" diyerek başlıyor. İnsanlar çoğunlukla zayıflıklarına teslim oluyor. Size destek olacak biri, başarının anahtarı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Sigarayı bıraktıracak 12 formül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN