Kendi kanınızla gençleşin

Bir ömür boyu genç ve güzel bir cilde sahip olmak için günümüzün en etkin “” olan , kişinin kendi kanının yine kendi vücuduna enjekte edilmesiyle gerçekleştiriliyor. belirtileri ortaya çıkmadan, özellikle güneş ve sigaraya maruz kalan ciltler için uygulanan PRP yöntemi, yaşlanma sürecini yavaşlatmada etkin rol oynuyor.

Giriş Tarihi: 29.1.2013 16:43 Güncelleme Tarihi: 29.1.2013 16:48
Memorial Antalya Hastanesi Dermatoloji Bölümü'nden Uz. Dr. Lütfiye Çoban, nin özellikleri ve kullanım alanları hakkında bilgi verdi.

CİLT GENÇLEŞTİRMEDE İDEAL BİR YÖNTEM

PRP kişinin kendisinden küçük bir miktar kan alındıktan sonra kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak, vücuda enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir. Elde edilen plazma, "platelet" denilen hücrelerden oldukça zengindir. Vücuttaki temel görevi kanın pıhtılaşmasını sağlamak olan plateletler, içerdikleri büyüme faktörleri sayesinde yara iyileşmesinde önemli role sahiptir. Kozmetik dermatolojide cilt gençleştirmenin yanı sıra yara izleri, çatlakların giderilmesi ve saç dökülmesi tedavisinde de kullanılan PRP işlemi, vücuda herhangi yabancı madde veya ilaç vermeden tamamen doğal bir gençleşme sağlar. Cilt gençleştirmenin yanı sıra yara izleri, çatlakların giderilmesi ve saç dökülmesi tedavisinde de uygulanır.

PRP VARİSTEN İMPLANTLARA HER ALANDA…

Platelet adı verilen hücrelerin başrolü oynadığı bu yöntem, tıbbın pek çok branşında kullanım alanı bulmuştur. Diyabet ve varise bağlı iyileşmeyen bacak yaralarında, tendon yaralanmaları ve tenisçi dirseği gibi tendinitlerde, diş implantlarından sonra yara iyileşmesi sürecini hızlandırmak için kullanılmaktadır.

CİLDE ELASTİKİYET KAZANDIRIYOR

Yaş ve çevresel faktörler nedeniyle yaşlanan deride, gözle görülebilen birçok değişiklik olur. Derinin elastikiyeti azalır, kırışıklıklar artar ve deride sarkmalar meydana gelir. Tüm bunlardan; derideki kolojen, elastik liflerdeki azalma ve yapılarındaki bozulma sorumludur. Antiaging amaçlı PRP uygulamaları ile plateletlerin içerdiği büyüme faktörleri sayesinde, derideki kolojen ve elastik liflerin yapımının artırılması hedeflenir. PRP işlemi sayesinde ortalama 3-4 hafta aralıklarla yapılan 3-4 seanslık uygulama ile vücuda herhangi yabancı madde veya ilaç vermeden tamamen doğal bir gençleşme sağlanır. PRP sayesinde ilk seanslardan itibaren öncelikle cildin kuru ve mat görünümünde düzelme başlar. Takip eden uygulamalar ile kırışıklarda hafifleme, cildin elastikiyetinde artma gözlenir.

DOĞAL

PRP var olan belirtilerini hafifletmenin yanı sıra süreci de yavaşlatarak adeta ''gençlik aşısı'' diye nitelendirilebilecek bir etki gösterir. Bu nedenle yöntem sadece yaşlanma belirtileri oraya çıkmış kişilere değil, yaşlanma sürecini yavaşlatmak isteyenlere, sigara, güneş gibi cildi en çok yaşlandıran etkenlere maruz kalan, yetişkin her yaştan kişiye rahatlıkla uygulanabilir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kendi kanınızla gençleşin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN