Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saç ekiminde doğal görünüm dönemi

Yeni saç ekim tekniği Perkutan ile doğal görünen saçlara kavuşmak mümkün. Köklerin, doğal yapısına göre ekildiği yöntemde, hiç yara izi kalmıyor

Giriş Tarihi: 8.2.2013
Perkutan Teknik; dünyada ve Türkiye'de sayılı klinik tarafından uygulanan bir saç ekim yöntemi. Estethica Tıp Merkezi'nden Beyhan Özkesen, Perkutan Teknik'in klasik saç ekim tekniğine göre birçok üstün yanı bulunduğunu söylüyor. Bu yöntemde; saç kökleri düz kesiler içine değil, ince iğnelerle açılan yuvarlak delikler içine ekiliyor. Her bir kök için, önce ince bir delik açılıyor. Ardından, saç kökü kendi doğal yapısına uygun olarak, yuvarlak delikler içine yerleştiriliyor.

DOĞRU AÇILARDA ÇIKIYOR
Saçsız alana yoğun bir şekilde saç ekilen bu teknikte; ekilen saçlar, doğru açılarda çıkıyor ve en doğal görüntü yakalanıyor. Kökler ince iğnelerle, çok ufak delikler içine yerleştirildiği için köklerin yerinden oynaması ve açısının değişmesi ihtimali olmuyor.

ALTI AYDA YENİ SAÇLAR
Perkutan Teknik'te, çok ince iğnelerle çalışıldığı için operasyon sonrası ekim bölgesi iki-üç gün içinde iyileşiyor. Ekimin yapıldığı bölgede iz kalmıyor. Operasyondan altı-yedi ay sonra ise yeni saçlar tamamen çıkıyor. Yeni saçlar için özel bir bakım ürünü kullanmak da gerekmiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saç ekiminde doğal görünüm dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN