hayat kurtarıyor

Giriş Tarihi: 13.2.2013 15:12

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Yıldırım'a kazandırdığı Hanımlar Lokali'nin sağlık programından yararlanan kadınlar, ' le yenilir' diyerek çektirdi.

Hanımlar Lokali'ne devam eden kadınlar sağlık seminerleriyle bilinçlendiriliyor. Hayat Hastanesi ile yapılan iş birliği neticesinde kadınlar hastanede muayenesine katıldı.

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Adil Aydemir'den sağlık durumlarıyla ilgili bilgiler alan kadınlar, konusunda da bilgilendirildi. Mamografinin önemine dikkat çeken Aydemir, 40 yaş üzeri kadınların yılda bir kez mamografi çektirmeleri gerektiğini vurguladı. 40 yaş altı kadınlarda da riski bulunduğunu belirten Aydemir, alt yaş grubu için daha çok ultrason gibi metotları kullandıklarını ifade etti.

'Kanser için önemlidir' diyen Dr. Aydemir, 'Herkesin kendisiyle ilgili riskleri bilmesi gerekir. Bu faktörlerden hangilerini taşıdığını öğrenip bir doktorla buluşmakta fayda var. Erken teşhis için kadınlara kendi kendine meme muayenesini tavsiye ediyoruz. Bir de düzenli doktor muayenesi lazım. Kadınlar 20-39 yaş arası 3 yılda bir, 40 yaş sonrası da her yıl doktor muayenesi olmalı. 40 yaşından sonra buna mamografi de ekleniyor. Erken teşhis olursa tedavi şansı artıyor. Biz toplumu erken teşhise odaklandırıp, bilinçlendirmeye çalışıyoruz' diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erken teşhis hayat kurtarıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN