Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyada 'corona' alarmı

, hastalığına benzer belirtilere neden olan bir ün giderek yayıldığını belirtti. Örgüt, virüsün etkilerini dikkate alma konusunda çağrıda bulundu.

Giriş Tarihi: 17.2.2013 11:09 Güncelleme Tarihi: 17.2.2013 11:10
(DSÖ), (ağır akut solunum yolu yetersizliği sendromu) hastalığına benzer belirtilere neden olan yeni 'corona' ünün bulaştığı kişilerin sayısının artmasıyla alarma geçti.

Örgüt yaptığı açıklamada, corona virüsü bulaşan hasta sayısının 12'ye ulaşmasıyla, DSÖ'ye üye olan ülkelere, söz konusun virüsün etkilerini izleme ve dikkate alma konusunda çağrıda bulundu.

DSÖ, açıklanamayan ve tedaviye cevap vermeyen akut solunum yolu hastalıkları konusunda özellikle dikkatli davranılması gerektiğine vurgu yaptı.

Corona virüsü, ilk kez geçen yıl Ortadoğu'da tespit edilmiş ve virüs bulaşan kişilerin Katar, Suudi Arabistan, Ürdün ve Pakistan'a gittiği ortaya çıkmıştı.

Dünya genelinde, geçen Eylül ayından bu yana corona virüsüne yakalananların sayısı 12'e yükselirken, hastalardan 5'i hayatını kaybetti.

Geçen hafta İngiltere'de aynı aileden birden fazla kişiye corona virüsünün bulaşması, virüsün insandan insana bulaşabileceği konusunda soru işaretleri doğurmuştu.

2003 yılında daha çok Asya kıtasında görülen kısa süreli SARS salgınında 800'den fazla kişi hayatını kaybetmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyada 'corona' alarmı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN