Türkiye'nin en iyi haber sitesi

80'lik çifti bile ayıramadı

'da yaşayan 60 yıl öne dünya evine giren, 81 yaşındaki Mehmet Adatepe ve 82 yaşındaki Rafet Adatepe çifti, hastanede de aynı odayı paylaştılar.

Giriş Tarihi: 11.3.2013 13:23
'un Keşap ilçesinde esnaf olarak yaşamını sürdüren Mehmet Adatepe ve Rafet Adatepe çifti birer hafta arayla ı olarak aynı odada tedavi gördüler. Kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye başvuran Rafet Adatepe'nin ameliyatının başarılı geçtiğini gören eşi Mehmet Adatepe, kendisinde de benzer şikayetler olduğu için aynı hastanede kontrollerini yaptırdı.

Yapılan kontrollerin sonucunda Medical Park Ordu Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erkan Kuralay, iki koroner damarında darlık ve orta derecede mitral kapak yetmezliği saptandığını ve eşi gibi kendisinin de en kısa zamanda ameliyat olması gerektiğini söyledi.

Bunun üzerine Mehmet Adatepe eşi hastaneden çıkmadan ameliyat olmaya karar verdi. Mehmet ve Rafet Adatepe çifti yıllardır ayrılmadıkları gibi hastalıklarında da ayrılmayarak, birlikte tedavi oldular. Şimdi ise Mehmet dede ve Rafet nine sağlıklarına kavuşmuş bir şekilde hayata tekrar birlikte devam etmenin mutluluğunu yaşıyorlar. Mehmet Adatepe, ameliyat sonrasında eşiyle birlikte sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu ifade ederken, "Eşim rahatsızlanmıştı. Onu getirdik. Bende gelmişken kontrol olayım dedim. Benim de ameliyat olmam gerekiyormuş. Hocamız sağ olsun eşimle beni sağlığıma kavuşturdu" diye konuştu.

İki operasyonu da başarıyla gerçekleştiren Medical Park Ordu Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Erkan Kuralay yaptığı konuşmada, "İkisi de 80 yaşın üzerinde olan Adatepe çifti birer hafta ara ile hastanemizde kalp ameliyatı oldular. Ameliyatlarından sonra aynı odada tedavi gördüler. Hastalarımızdan Rafet Adatepe'ye kalp kapağı replasmanı uygulandı, aort kapağı değiştirildi ve ayrıca iki damarına by-pass yapıldı. Hastamız ameliyattan çıkınca, onun iyi olduğunu gören eşi Mehmet Adatepe'ye de yaşadığı şikayetlerden dolayı anjiyo yaptık. Yapılan anjiyo sonucunda iki damarının tıkalı olduğunu saptadık. Bunun üzerine hastamıza gerçekleştirdiğimiz operasyon ile mitral kapak tamiri ve iki damarına by-pass yaptık. Ameliyatlarından bir süre sonra Rafet ve Mehmet Adatepe çiftini sağlıklarına kavuşmuş bir şekilde taburcu ettik. Umarım daha uzun yıllar sağlıklı bir şekilde şimdi ki gibi ayrılmadan yaşarlar'' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
80'lik çifti ameliyat bile ayıramadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN