ları 5 kişiye umut oldu

'nın Turgutlu ilçesinde, gerçekleşen Nakiye Yalçıntürk'ün ları 5 kişiye nakledilecek.

Giriş Tarihi: 21.3.2013 09:43 Güncelleme Tarihi: 21.3.2013 09:46

Oğlunun kullandığı motosikletten düşüp ağır yaralanan ve Turgutlu Devlet Hastanesi'nde ameliyat edilen Nakiye Yalçıntürk'ün (56) yaşam mücadelesi 3 gün sürdü. Yoğun bakımda kaldığı 3 gün sonunda dün 13.30 sularında gerçekleşen Yalçıntürk'ün ları eşi ve büyük oğlu tarafından bağışlandı.

Turgutlu Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirilen operasyona, İstanbul, İzmir ve Ankara'dan gelen sağlık ekipleri katıldı. Nakiye Yalçıntürk'ten alınan akciğeri, İstanbul Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, kalbi Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde, karaciğeri 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde, böbrekleri de Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bekleyen hastalara nakledilecek. Alınan organlar söz konusu hastanelere gönderildi.

Nakiye Yalçıntürk'ün eşi Hüseyin Yalçıntürk, yaptığı açıklamada, ''Eşimle aramızda bu konuyla ilgili daha önce bir konuşma geçmedi. Ama ben yaşamayı sevdiğim için, eşimin organlarının başkalarına hayat olmasını istedim'' dedi.

Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Sabri Taşçıoğlu da son bir ay içinde hastanelerinde üçüncü kez organ bağışı yapıldığını belirterek, ''Yoğun bakım servisimiz beyin ölümü tespiti konusunda iyi çalışıyor. Organ nakli konusunda çalışmalarımız artarak devam edecek. Halkımızın bilinçlenmesiyle de daha olumlu işler yapacağımızı düşünüyorum'' diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Organları 5 kişiye umut oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN