in yenemediği kadın

Antalya’da yaşayan 58 yaşındaki 3 çocuk annesi , 16 yılda 4 kez yakalandığı i yenmeyi başardı. Zorlu geçen sürecinde yaşama umudunu ve yaşama sevincini hiç kaybetmeyen Özdemir, “Tedaviye peruk takıp, makyaj yaparak gittim. Yürüyüş yaptım, sanatla uğraştım, araba kullanmayı öğrendim. Kendi mi kendim düzelttim” dedi.

Giriş Tarihi: 5.4.2013 15:18 Güncelleme Tarihi: 5.4.2013 16:06

Antalya'da yaşayan ev hanımı , 16 yıl önce memede bir kitle olduğunu fark ederek neye başvurdu ancak doktorundan "Yağ bezesidir. Önemli bir şey değildir" yanıtını aldı. Birkaç yıl sonra kitlenin büyüdüğünü fark eden Özdemir, tekrar hastaneye başvurdu. Çekilen ve yapılan nin ardından Özdemir'e meme i i konuldu.

Operasyonla Özdemir'in sağ memesi alındı. Ameliyatın ardından kemoterapi ve ışın sine başlayan Özdemir, kanseri yenmeyi başardı. Melahat Özdemir'in mutluluğu uzun sürmedi. Dört yıl sonra aynı bölgede tekrar bir kitle tespit edildi. Kanserin nüksettiği anlaşılınca operasyonla kitle alındı. Tekrar ilaç tedavisine başlayan Özdemir, kanseri ikinci kez atlattı. Melahat Özdemir hastalıktan kurtulduğunu düşünürken kanser 4 yıl sonra bu kez göğüs kafesinde ortaya çıktı.

ini hiç bozmayan ve günlük yaşantısına devam eden Özdemir, ilaç ve ışın tedavisi ile üçüncü kez kanserden kurtulmayı başardı. Özdemir'i bir türlü terk etmeyen kanser, son olarak 3 yıl önce karaciğerinde ortaya çıktı. Zorlu geçen yılların ardından Özdemir'e en büyük desteği doktorundan geldi. Doktorunun "Sen bunu da yenersin" sözleri ile yaşama sıkıca tutunan Özdemir, gördüğü tedavinin ardından geçtiğimiz Şubat ayında taramalarda artık kanser hücresine rastlanmadığı söylendiğinde inanamadığını ve röntgen cihazının bozuk olduğunu düşünüp hastaneyi aradığını söyledi.

"TEDAVİYE PERUK TAKIP, MAKYAJ YAPARAK GİTTİM"

Kanseri 16 yılda 4 kez yenmeyi yaşama azmine bağlayan Melahat Özdemir, "Hayata hiç küsmedim ve moralimi hep yüksek tuttum. Kemoterapi yüzünden saçlarım döküldü, halsiz kaldım ama kendime hep özen gösterdim. Tedaviye hep peruk takıp, makyaj yaparak gittim. Çevreme sağlıklı imajı verdim. Eşime bile hasta olduğumu belli etmemeye çalıştım. Yürüyüş yaptım, sanatla uğraştım, araba kullanmayı öğrendim. Çocuk bakıcılığı yaptım. Kanserle ilgili gelişmeleri sürekli takip ettim. Kendi mi kendim düzelttim. Hayata bağlı olmam kanseri yenmemi sağladı" diye konuştu.

Kanserli hastalara "Sürekli bir şeylerle uğraşın. Hastalığa teslim olmayın" tavsiyesinde bulunan Özdemir için arkadaşları bir doğum günü partisi düzenledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanserin yenemediği kadın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN