Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tan ölüm iddiasına açıklama

, medyada yer alan 'te bir çocuğun hastalığı nedeniyle öldüğüne ilişkin haberler üzerine inceleme yapıldığını belirterek 'Söz konusu vakada ölüm sebebi olarak kızamık hastalığının düşünülmediği belirlenmiştir. Vakanın () hastası olduğu, yaklaşık 2,5 aydır şikayetleri nedeniyle takiplerinin devam ettiği tespit edilmiştir' açıklamasını yaptı.

Giriş Tarihi: 15.4.2013 17:08 Güncelleme Tarihi: 15.4.2013 17:10

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bugün medyada 'te bir çocuğun hastalığı nedeniyle öldüğüne ilişkin haberler yer aldığı kaydedildi.

Söz konusu haberler gerçeği yansıtmadığı belirtilerek 'Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölgesi'nde 2005 yılından bu yana çeşitli ülkelerde kızamık salgınları yaşanmaktadır. Ülkemiz, bulunduğu konum ve günümüzde artan insan hareketleri sebebiyle importasyon (yurtdışı kaynaklı virüs) riski altındadır.

Nitekim bir süredir, yurtdışı kaynaklı vakalarla ilişkili kızamık vakaları ülkemizde de görülmektedir. Bakanlığımız tarafından kızamık vakası tespit edilen bölgelerde Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda, vaka kümelenmesi görülen illerde yaygın kızamık içeren aşı uygulaması da d'hil olmak üzere gereken çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir. Kızamık hastalığı nedeniyle şimdiye kadar ölüm vakası bildirilmemiştir' denildi.

Medyada yer alan Gaziantep'te bir çocuğun kızamık hastalığı nedeniyle öldüğüne ilişkin haberler üzerine inceleme yapıldığını ifade edilerek şöyle denildi:

'Söz konusu vakada ölüm sebebi olarak kızamık hastalığının düşünülmediği belirlenmiştir. Vakanın () hastası olduğu, yaklaşık 2,5 aydır şikayetleri nedeniyle takiplerinin devam ettiği tespit edilmiştir.'

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızamıktan ölüm iddiasına açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN