Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ü yüksek olan fazla yaşıyor

Geliştirdiği "" ile tanınan Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay, "Fransa'da yüksek ü olan kadınların daha fazla yaşadığı tespit edildi. Düşük kolesterolü olanların yaşam süresi daha düşük" dedi.

Giriş Tarihi: 28.4.2013 11:25 Güncelleme Tarihi: 28.4.2013 11:29

Konya Aile Hekimleri Derneğince (KONAHDER) bir otelde düzenlenen 3. Aile Hekimleri Ulusal Kongresi'nde konuşan Prof. Dr. Karatay, ün çok kuvvetli bir antioksidan olduğunu, antibiyotiklerin yapamadığını yaptığını ifade etti.

Karatay, Fransa'da yüksek kolesterolü olan kadınların daha fazla yaşadığının tespit edildiğini vurgulayarak, "Düşük kolesterolü olanların yaşam süresi daha düşük. Toronto Üniversitesince yapılan araştırmada, düşük kolesterolü olanların yüksek kolesterolü olanlarla aynı oranda kalp krizi geçirdiği tespit edilmiştir" diye konuştu.

Kolesterolü düşürmek için ilaç kullananları büyük tehlikelerin beklediğini iddia eden Karatay, eklem ağrıları, iktidarsızlık, alzheimer gibi rahatsızlıkların, bu ilaçların bırakılmasıyla gerilediğini söyledi.

Konferans sonunda aile hekimlerinin sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Karatay, bir aile hekiminin kolesterolün zararsız olduğunu savunması üzerine, "Sizi ikna etmek zorunda değilim. Yüksek kolesterolün zararlı olduğuna dair bağımsız hiçbir çalışma yok. Varsa gösterin, ben sizi alnınızdan öpeyim" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kolesterolü yüksek olan fazla yaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN