Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte dünyanın beklediği o görüntü

Giriş Tarihi: 29.4.2013 13:23 Güncelleme Tarihi: 29.4.2013 15:34

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Mustafa Ünal, dünyanın ilk yapılan hastası 'in 6 haftalık liğinin mevcut olduğunu bildirdi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Ünal açıklamasında, 'Dünyanın ilk yapılan hastası 'in önceki açıklamamızda erken lik bulgularının olumlu olduğu belirtilmişti.

Bugün (29 Nisan 2013) itibariyle Derya Sert'in 6 haftalık gebeliği mevcuttur ve embriyonun () kalp atışları izlenmektedir. Dünyada ilk kez gerçekleşen bu gebelik için çok önemli bir aşama olduğunu mutlulukla belirtmek isteriz' ifadelerine yer verdi.

TARİHTE BİR İLK

AÜ Rektörü Prof.Dr.İsrafil Kurtcephe de yaptığı açıklamada, "Derya Sert'in lik durumu iyi gidiyor. Her şey yolunda giderse, bu güzel bebeği Türk milleti adına sevme fırsatı bulacağız. 29 Nisan itibari ile hekimlerimizin yaptığı çalışmalar bizi mutlu etti. Bebeğin kalp atışlarını görüntü ile izleme fırsatını bulduk. Ekibimizi ve bizleri, üniversitemizi, tarihte bir ilk olarak bu vaka başarıya ulaştıracaktır düşüncesini sevkettiği için mutluyuz. Bundan sonraki süreç içerisinde Derya Sert'in hamilelik süreci yolunda gider her şey iyi seyreder ve inşallah mutlu sona ulaşırız diye umut ediyoruz"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte dünyanın beklediği o görüntü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN