de masum değil

Elleri ve sınıfı temiz tutmak için öğretmen ve okul yönetiminin tercih ettiği in süt si olan çocuklarda astım ve başka alerji riskini artırabileceği belirlendi.

Giriş Tarihi: 4.5.2013 15:10

"Annals of Allergy, Asthma & Immunology" dergisinde yayımlanan araştırmada, yapımında süt proteinlerinden kazeinin kullanıldığı belirtildi.

Süt si olan çocukların bu parçacıklarını solumasının astım ve solunum yolu alerjileri riskini artırabileceği vurgulandı. Araştırmaya imza atanlardan Carlos H. Larramendi, tozsuz tebeşirlerin de havaya küçük parçacıklar yaydığını, bunları soluyan süt alerjisi olan çocuklarda öksürük, nefes kesilmesi ve hırıltı belirtilerine rastlandığını ifade etti. Bu arada süt proteinlerinin tutkal, kağıt, mürekkep ve beslenme çantalarında bulunduğu belirtildi.

Süt alerjisi olan çocukların, daha az parçacığa maruz kalmaları için sınıfın arka sırasında oturmasını tavsiye eden araştırmacılar, öğretmenlerin de bu çocukların sağlığını tehdit edebilecek sınıftaki tüm yiyecekler ve diğer tetikleyiciler konusunda bilgilendirilmesi gerektiğine dikkati çekti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tozsuz tebeşir de masum değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN