Türkiye'nin en iyi haber sitesi

larından ile kurtulacak

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde "" yöntemiyle ameliyat edilen 130 luk hasta, 20 günde 10 kilo zayıfladı.

Giriş Tarihi: 18.6.2013 11:47 Güncelleme Tarihi: 18.6.2013 15:46
Bodrum'da yaşayan ve Ukrayna'da eğitim gören Emir Karaman (20), aşırı larından kurtulmak için uyguladığı diyetten sonuç alamayınca ameliyatı için ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne başvurdu.

Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Cem Kaan Parsak ve ekibi tarafından ameliyat edilen Karaman, taburcu olana kadar geçen 20 günde 130 kilodan 120 kiloya düştü.

Doç. Dr. Parsak, tüp mide ameliyatının zayıflamada "en popüler yöntem" olarak görüldüğünü belirterek, "Tüm mide ile birlikte gastrik by-pass tekniği, şişmanlık için önerilen en önemli iki tekniği oluşturmakta. Uygulamasının önemli avantajları var. En büyük avantajı, bağırsaklara herhangi bir şekilde müdahale edilmemesi" dedi.

Bu teknikte bir bölümü alınan midenin tüp şekline getirildiğini anlatan Parsak, şunları kaydetti:

"Bu yöntem, bağırsaklarla ilişkili olmadığı için hastaların kilo verme hızını değiştirmeden yaradılışımıza en uygun teknik olarak görülüyor. Vücuda küçük bir kesiden girilerek midenin büyük bölümü çıkartılıyor. Özellikle midenin iştahla ilgili kısmı alındığı için kişi açlık hissetmiyor. Bu hastamız da 1 yıl içinde sistemli olarak ideal kilosuna kavuşacak."

Emir Karaman ise ameliyatın ardından kendini sağlıklı hissettiğini dile getirerek, 10 kilo vermiş olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Artık yeme içme alışkanlıklarının da değişeceğini belirten Karaman, "Hayata daha güvenle bakıyorum ve çok mutluyum" diye konuştu.

Anne Esra Karaman ise oğlunun hem sağlık açısından hem de fiziksel olarak sıkıntı çektiği kilolarından kurtulacak olmasına çok sevindiğini söyledi.

Oğlunun zayıflaması için İstanbul, Ankara ve İzmir dahil olmak üzere bir çok ilde çeşitli hastanelere gittiklerini ancak sonuç alamadıklarını anlatan Karaman, "Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'ne geldik ve ne kadar doğru bir karar verdiğimizi gördük. Oğlum 10 kilo verdi ve hayata yeniden bağlandı. En azından zayıflayabileceğinin farkına vardı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kilolarından tüp mide ile kurtulacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN