Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kayı İnşaat'ın Türkmenistan'da inşa ettiği sağlık merkezi hizmete açıldı

Giriş Tarihi: 3.7.2013 14:45 ABONE OL

Gayrimenkul ve Enerji sektörlerinin dışında Medikal Hizmetler alanında da yeni projelere imza atan Kayı İnşaat, Türkmenistan'ın Balkan eyaletine bağlı Türkmenbaşı şehrinde kurulan turizm bölgesinde yetişkinler ve çocuklar için özel bir Sağlık ve Dinlenme Merkezi inşa etti.

İnşaatına 2011 yılının Kasım ayında başlanan sağlık merkezinin açılışı 28 Haziran 2013 tarihinde Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhammedov'un katılımıyla gerçekti.

Projenin hayata geçmesini sağlayan Türkmenistan Lebap Valiliği'nden çok sayıda yetkilinin de katıldığı açılışta, 18.400 m2'lik bir alana yayılan kampüs şeklindeki bu sağlık merkezinin bulunduğu bölge ile ilgili genel bilgiler de verildi.

Sahil şeridi boyunca konaklama alanlarının, otellerin yer aldığı bölgede, bu yeni merkezin sağlık sektörüne yapılan önemli bir yatırım olduğu vurgulandı.

Otel- sanatoryum tarzında inşa edilen bu kompleksin, 140 odasıyla 200'ü yetişkin 100'ü çocuk olmak üzere yaklaşık 300 kişilik bir kapasiteyle hizmet vereceği açıklandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayı İnşaat'ın Türkmenistan'da inşa ettiği sağlık merkezi hizmete açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN