Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lere dan kurtuluş formülü

Psikolog Tülay Kök, bağımlısı olan lerin bundan kurtulması için evlenip düzenli bir hayata kavuşması gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 13.8.2013 12:44 Güncelleme Tarihi: 13.8.2013 13:07

Kök, son günlerde yapılan operasyonlarında çok sayıda nün uyuşturucu kullanmaktan gözaltına alınmasının ardından konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kök, uyuşturucu bağımlısı olan ünlülerin bağımlılıktan kurtulmak için önemli tavsiyelerde bulundu. Kök, uyuşturucuya başlama konusunda sosyal, genetik ve çevresel faktörlerin de çok önemli olduğunu belirterek, "Bu nedenle uyuşturucu kullanımı başlamışsa ve kişi bundan kurtulmak istiyorsa ilk önce sosyal ve çevresel faktörlerle ilgili çalışmalıdır. İçinde bulunduğu çevreyle ilgili ilişkilerini yeniden düzenlemelidir. Bunun dışında psikolojik destek almayı sürdürmeleri de önemlidir" dedi.

Ünlülerin şöhret ve paranın kişilik yapısında dejenerasyona yol açmaması için eskiden kalan çekirdek değer yargılarını unutmamaları gerektiğini vurgulayan Kök, "Eski dostluklarını ve eskiden kalma faydalı alışkanlıklarını muhafaza etmeleri, yaşamlarında radikal değişimler yapmamaları koruyucu önlemler olarak düşünülebilir. Sonuçta insanın kendini ve özünü unutması tüm kötü alışkanlıklara kapı açacaktır" ifadesini kullandı.
Kök, uyuşturucu kullanan ünlülerin hiçbirinin evli olmadığının görüldüğüne dikkat çekerek şunları kaydetti:

"Evlenmek ve bir aileye ve çocuklara sahip olmakta önemli bir unsur. Uyuşturucu operasyonunda göz altına alınan ünlülerin çoğu düzenli bir aile hayatına sahip değiller. Aile kurmak ve aileyi yürütebiliyor olmak da insan ruhunu tek parça halinde tutabilir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlülere uyuşturucudan kurtuluş formülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN