Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karnından 10 gramlık çıktı

'da aldığını zanneden bir hastanın karnından 10 kilogram ağırlığında çıkartıldı.

Giriş Tarihi: 6.9.2013 15:12 Güncelleme Tarihi: 6.9.2013 15:15

'nun Dedeli köyünde yaşayan 40 yaşındaki Ayten Ataç, karnındaki şişlik ve yorulma şikayetleri ile Medical Park Ordu Hastanesi'ne başvurdu. Hastanede gerçekleştirilen operasyonla Ataç'ın karnından 10 gram ağırlığında çıkartıldı.

Medical Park Ordu Hastanesi'nde Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mahmut Bekir Gürcan tarafından gerçekleştirilen operasyon sonrasında Ayten Ataç, sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu söyledi.

ATAÇ: 'KİLOLU BİR İNSAN OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORDUM'

'Ameliyat öncesinde kilolu bir insan olduğumu düşünüyordum' diyen Ayten Ataç, yaptığı konuşmada, 'Karnım yavaş yavaş şişiyordu ama ben hep kilo alıyorum zannediyordum. Bu yüzden ciddiye almıyordum. Ama bir haftadır şikayetlerim iyice artınca doktora gitmeye karar verdim. Başvurduğum doktor karnımda çok büyük bir kitle olduğunu ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Bunun üzerine daha önce ameliyat olduğum ve güvendiğim Op. Dr. Mahmut Bekir Gürcan'a başvurdum. Ameliyatımı sorunsuz geçirdim. Başta doktoruma ve Medical Park Ordu Hastanesi personeline gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ederim' ifadelerini kullandı.

Operasyonu gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mahmut Bekir Gürcan, kitlenin karın içerisinde yıllar içerisinde yavaş yavaş büyüdüğünü belirterek, 'Kitlenin sol yumurtalıktan köken aldığını düşünüyoruz. Yıllar içerisinde kitle karın içerisinde yavaş yavaş büyümüş. Bunun için de hasta tarafından çok fazla hissedilmemiş. Hasta kilo aldığını düşünmüş. Ama kitle zaman içerisinde 40x30x20 cm ebatlarına gelmiş. Hasta bana geldiğinde tanısı konmuştu. Biz de ameliyata ekip olarak hazırlandık. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mürvet Kırca Bulut'u ameliyata davet ettik. Ameliyat sırasında hastanın rahmini almaya gerek olup olmadığına ve diğer taraftaki yumurtalığında alınıp alınmamasına karar verildi.Patoloji Uzmanı Hakan Duman'ı da ameliyata davet ettik. Ameliyat esnasında kitle için hızlı patolojik inceleme yapıldı. Bu inceleme sonucunda kitlenin iyi huylu olduğuna karar verildi. O yüzden hastanın rahmi ve diğer yumurtalığı alınmadı. Karın içerisinde kitle kalmayacak şekilde çıkarıldı. Hastamızın şuanki sağlık durumu oldukça iyi ve ameliyat sonrasında herhangi bir problem yaşanmadığı için kendisini kontrole gelmek üzere taburcu ediyoruz'' Şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karnından 10 kilogramlık kist çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN