Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ozon terapisiyle ağrılara çözüm

Giriş Tarihi: 7.9.2013 11:41
Şifa Üniversitesi Hastanesi Ozon Tedavi Merkezi Sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Uğur Özdemir, ağrı tedavisinde ozon terapisiyle çok başarılı sonuçlar elde ettiklerini belirtti. Özdemir, özellikle kronik yorgunluklarda, eklem ve genel vücut ağrılarında, iyileşmeyen yaralarda sıklıkla ozon terapisini tercih ettiklerini söyledi.

Türkiye'deki sayılı ağrı tedavi ve ozon terapi merkezlerinden bir tanesi de Şifa Üniversitesi Bornova Eğitim Araştırma Hastanesi'nde hizmet veriyor. Yaklaşık yedi ay önce açılan merkez, elde ettiği olumlu sonuçlarla dikkat çekiyor. Yrd. Doç. Dr. Özdemir, daha çok ağrılarına çözüm bulamamış hastaların kliniklerine geldiğini belirterek, "Bizim tedavi ettiğimiz hastalar, genelde diğer polikliniklerde tedavi edilmeye çalışılmış, tanıları konulmaya çalışılmış veya konulmuş fakat ağrıları geçmeyen kişilerden oluşuyor. Özel yöntemlerimiz var, invaziv diye tabir ettiğimiz minimal girişimsel işlemlerimiz var. Aslında birçok yöntemi kullanıyoruz. Mesela radyo frekans dalgalarıyla ısı üreterek, sinirler üzerinde ve başka dokular üzerinde işlem yapabiliyoruz. Lazer kullanarak yine aynı şekilde birçok doku üzerinde işlem yapabiliyoruz. Özellikle ozon terapisinden söz etmemiz gerekiyor, çünkü çok yüz güldüren sonuçlar elde ediyoruz." şeklinde konuştu.

YÜZYILIN HASTALIĞINA KARŞI OZON

Özellikle eklem ve genel vücut ağrılarında, belli enfeksiyonlara bağlı oluşan ve iyileşmeyen yaralarla şeker hastalıklarına ve damar yetmezliğine bağlı yaralarda çok ciddi sonuçlar elde ettiklerini aktaran Özdemir, "Özellikle içinde bulunduğumuz yüzyılın en çok görülen rahatsızlıklarından birisi olan kronik yorgunluk sendromu tedavisinde çok iyi sonuçlar alıyoruz. Fibromiyalji dediğimiz kas romatizması rahatsızlığı olan kişiler, genelde sabahları çok yorgun ve dinlenmemiş şekilde uyanırlar. Gün içinde belki öğlene kadar bir şekilde bu yorgunluğuyla dolaşıp daha sonra öğle vaktinde anca kendine gelip hayata veya işe dönebilen hastalarda görülen bir rahatsızlık. Bu hastalar, her sabah çok yorgun kalkarlar. Bu hastalar soğukta, bazı mevsim geçişlerinde, herhangi bir üzüntü ve stres yaşadıklarında kendilerini çok yorgun hissederler ve artık gerçekten yaşamdan zevk almaz hale gelirler. Çevrelerindeki insanlar da bu kişilerin bu kadar çok uyuyup dinlenmesine rağmen yorgun olmasına inanamazlar." dedi. Kronik yorgunluğun, kişilerin iş ve sosyal hayatlarını ciddi şekilde etkilediğini vurgulayan Uğur Özdemir, "Kronik yorgunluk, kesinlikle çok önemli ve özellikle bayan hastalarda görülüyor. Beş altı seanslık ozon terapisinden sonra sonuç alıyoruz. Toplamda da 12 seans uyguluyoruz. Öncelikle hastaların uyku düzenleri değişiyor, artık daha kaliteli uyuyup daha dinç kalkabiliyorlar." diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ozon terapisiyle ağrılara çözüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN