Karın ağrısıyla gitti, iç organları ters çıktı

Giriş Tarihi: 16.9.2013 15:17 Güncelleme Tarihi: 16.9.2013 15:25

Muğla Milas'ta bir kadının tüm iç organlarının ters olduğu anlaşıldı.

75. Yıl Milas Devlet Hastanesi genel cerrahi servisine karın ağrısı şikayetiyle gelen 42 yaşındaki Ayşe Uysal'ın ultrason görüntülerinde kalp, mide, karaciğer, safra kesesi, pankreas, rektum, dalak ve apandisitinin ters konumlandığı belirlendi. Kronik herhangi bir hastalığı bulunmayan Uysal'ın safra kesesinde de taş bulunduğu tespit edildi.

75. Yıl Milas Devlet Hastanesinde görevli Opr. Dr. Süleyman Koç ve Opr. Dr. Cem Dönmez, safra kesesinde bulunan taş nedeniyle hastanın ameliyat edilmesini kararlaştırdı.

Gazetecilere açıklama yapan Dr. Koç, "Hastamız bize geldiğinde raporlarında gördük ki tüm iç organları insan anatomisine aykırı biçimde ters. Araştırmalarımızda bunun 200 binde bir meydana geldiğini öğrendik" dedi.

Hastanın herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığını anlatan Koç, "Diğer tetkiklerimizde hastamızda başka bir rahatsızlık tespit edemedik. Organlarının ters olmasının sağlığına olumsuz bir etkisi yok. Karın ağrısının nedenini araştırdığımızda ise safra kesesinde taş bulunduğu belirlendi. Laparoskopi yöntemiyle safra kesesini alacağız" diye konuştu.

Hastaneye başvuru öncesinde iç organlarının ters olduğunun farkına varmadığını ve günlük yaşantısına devam ettiğini ifade eden Uysal ise hastanede doktorların organlarının ters olduğununu söylediğini kaydetti.

Başta inanmak istemediğini anlatan Uysal, "Ancak röntgen filmlerimde açıkça görülüyordu. Şu an tek isteğim bir an önce sağlığıma kavuşmak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karın ağrısıyla gitti, iç organları ters çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN