Türkiye'nin en iyi haber sitesi

de aynı anda iki iddiası

Sen İzmir Şube Başkanı Opr. Dr. Recep Atçı, İzmir Ege Doğumevi ve Kadın lıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir de aynı anda iki ayrı yapıldığına dair iddiaları araştırdıklarını, hastanelerde fiziksel imkansızlıklar yaşansa dahi ek projelerle sorunun çözülmesi gerektiğini söyledi. Atçı, aynı ameliyathanede iki ayrı hastanın ameliyat edilmesine ilişkin olayın günümüz Türkiyesi'ne yakışmadığını belirtti.

Giriş Tarihi: 24.9.2013 16:05 Güncelleme Tarihi: 24.9.2013 17:50
İzmir Ege Doğumevi ve Kadın lıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde iki hastanın aynı anda ye alındığını bizzat görmediğini ancak konuyla ilgili iddiaları değerlendirdiğini söyleyen Atçı, şöyle konuştu:

"Gidip tespit ettiğim bir durum yok ancak iddialar var, iddialara ilişkin fotoğraflar da çekilmiş. Ömrü boyunca hane görmemiş bir hastanın aynı anda bir başka hastayla ameliyat edilmesi korku, gerginlik ve stres yaratabilir. Ortamın sterilazasyonu açısından da tehdit edici bir durum. Günümüz şartlarına uygun değil. Hastane mekan olarak yetersizlik yaşasa da ek projelerle sorunun çözülmesi gerekirdi. Bir ameliyathanede iki ameliyat ancak savaş ya da afet hallerinde olabilir."

Konuyla ilgili olarak hastane yetkilileriyle görüşeceklerini de ifade eden Atçı, "Orada kesin bilgi alacağımız arkadaşlarımız var. Eğer iddia doğruysa Kuzey Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'nin gerekli düzeltmeleri yapması gerekiyor" dedi.

Hastane yetkilileri de iddialara konu ameliyathanenin acil durumlar için kullanılan bir alan olduğunu, dolayısıyla acil durumdaki iki hastaya aynı anda müdahale edilmesinde sakınca bulunmadığını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ameliyathanede aynı anda iki ameliyat iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN