Kendini bırakmak işte terfi etmeyi engeller

Giriş Tarihi: 1.1.2014

Op. Dr. Osman Şenel, çalışma hayatındaki rekabet yüzünden kariyer ameliyatlarının arttığını söylüyor: Kendini bırakmış gibi görünmek terfi etmeye engel olabilir

İstanbul Plastik Cerrahi Merkezi'nden Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Osman Şenel, sorularımızı yanıtladı...
Estetiğin kariyer için önemli olduğunu düşünüyor musunuz?
Günümüzün yoğun ve rekabetçi iş temposu, düzensiz beslenme, stresli yaşam koşulları, doğumlar ve geçen yıllar; kişilerin yüz ve bedenlerinde doğal olarak istenmeyen değişiklikler oluşturuyor. Kariyer sahibi kadının her zaman bakımlı olması gerektiği ile ilgili toplumsal bir baskı var.
İnsanlar, iş görüşmesine gitmeden önce neden estetik yaptırıyorlar?
Çalışma hayatında az pozisyon ve çok sayıda benzer nitelikte adayın olması, işverenin seçim yaparken bireyin dış görünüşüne de dikkat etmesine yol açıyor. Kişinin kendine özen gösterip bakımlı ve iyi görünmesi, işveren için önemli bir değerdir. Çünkü işverende, 'Kişi kendine özen gösteriyorsa işine de özen gösterir' düşüncesi hakim.

GÖRÜNTÜ ÖNEMLİ

Üst düzey yöneticiler arasında işsizlik oranları arttıkça estetik yaptırma oranı da artıyor mu?
Özellikle teknoloji şirketlerinde çok genç ve çok nitelikli çalışanların olması; daha yaş almış kuşakların, özellikle yeni iş başvurularında görüntülerine daha çok önem vermelerine neden oluyor.
Kariyer estetiği erkeklerde neden daha çok görülmeye başlandı?
Erkekler de, kadınlar gibi özellikle yüzlerinin yorgun ve yaşlı ifadeli olmasından şikayet ediyor. Zamanın ciltlerinde yarattığı izleri, küçük dokunuşlarla gideriyorlar.
Estetik, terfi etmeyi sağlayabilir mi?
Bence; kendini bırakmış görünmek, terfi etmeye engel olabilir.
Günümüzde en sık yapılan kariyer estetiği hangisi?
Göz kapağı ameliyatları, yağ enjeksiyonları, kaş kaldırma, meme ameliyatları, karın germe ve saç ekme gibi estetik uygulamalar.

CUMA GÜNÜ AMELİYAT PAZARTESİ İŞ
Cuma günü estetik işlem yaptıran bir kişi pazartesi günü hiç şiş ve morluk olmadan iş başı yapabilir mi?
Cerrahi bir işlem yapıldıysa kişinin birkaç gün dinlenmesi şart. Özellikle yüze yapılan ameliyatların önemli bir bölümünde hasta, birkaç gün içersinde normal hayatına dönebiliyor. Geçmişte yapılan ameliyatsız estetik uygulamalarda en çok şiş yapan yöntem; dolguydu. Ancak gelişen dolgu teknolojisi sayesinde şişlik oluşması engellendi. Ameliyatsız işlemlerde doğru teknik kullanılırsa, yüzde 95 oranında şişlik ve morluk oluşmuyor. Hasta da ertesi gün hayatına devam edebiliyor.

DOLGU MALZEMELERİ İLE GÖZ ÇEVRESİ GENÇLEŞTİRİLİYOR
2014 yılının estetik trendi ne olacak?
2014 yılında ameliyatsız tekniklerin daha çok tercih edileceğini düşünüyorum. Bu yıl uygulanacak estetik yöntemlerini şöyle sıralayabilirim:

AMELİYATSIZ UYGULAMALAR
1- Vycross isimli yeni teknoloji. Bu yöntem; ödem yapmayan dolgu malzemeleri ile göz çevresini gençleştiriyor. Bu sayede göz altı torbalarının görülmemesi sağlanıyor. 2- Her türlü lazer ve yüz gençleştirmek için kullanılan diğer teknolojiler. Bu teknolojiler, sertifikalı FDA onaylı 'PRP' ile de bir arada kullanılabilir. 3- Vakumlu soğuk cryolipoliz cihazları ile yağ eritilerek vücut şekillendirilmesi. Beraberinde gelişmiş kızıl ötesi ışın ve radyofrekans cihazları ile vücut cildinin kalitesinin artırılması.

CERRAHİ UYGULAMALAR

1- Özel meme protezleri ile kişiye özgü meme protezi seçip son derece doğal görünümlü meme büyütme ameliyatları. 2- Yağ enjeksiyonları kullanarak meme büyütme (en fazla bir beden) ve şekillendirme. 3-Lazer lipoliz. 4- Kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonları ile yüz ve vücut şekillendirme. 5- Her aşamasının hasta ile beraber planlandığı doğal, estetiktikli durmayan rhinoplasti ameliyatları.

YARIN: ALDATILAN ESTETİK OLUYOR
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kendini bırakmak işte terfi etmeyi engeller
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN