Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sıcak kemoterapi umut oldu

İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Medical Park Hastanesi'nde yumurtalık kanseri olduğu belirlenen 28 yaşındaki Aslı Dursun, ameliyatın ardından kanser hücrelerinin ısıtılarak yok edilmesi () yöntemi ile tedavi edildi.

Giriş Tarihi: 13.1.2014 15:57

İzmir'de yaşayan Aslı Dursun, karın ağrısı şikayetiyle İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Medical Park Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'ndan Doç. Dr. Ünal Aydın'a başvurdu. Yapılan tetkiklerde yumurtalık kanseri olduğu belirlenen Dursun, ameliyata alınıp kanserli hücreleri ısıtılarak yok edildi.

Tedavinin başarıyla uygulandığı Aslı Dursun, sıcak kemoterapi uygulamasının, hastalığın son evresi olarak görülen pek çok hastaya sağ kalma avantajı sağlayabilecek bir tedavi yöntemi olduğunu ve ameliyattan sonra kendisini çok iyi hissettiğini ifade etti.

"YAŞAM SÜRESİ ARTIYOR"

Genel Cerrahi Ünal Aydın, kanserin vücuttan tamamen çıkarıldığını ve vücudun tamamen temizlendikten sonra karnın içine yaklaşık 1,5 saat boyunca 42 derece kemoterapi ilacı verildiğini söyledi. Ünal, yumurtalık, kalın bağırsak, karın içi ve mide kanserlerinin tedavisi için ameliyat esnasında sıcak kemoterapi yönteminin uygulanmasının başlangıç ve ileri evre kanser tedavilerinde yaşam şansını artırdığını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıcak kemoterapi umut oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN