Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ameliyatsız fıtık tedavisi hayata döndürdü

Giriş Tarihi: 11.2.2014 14:33

Bursa'da bel ve boyun fıtığı sebebiyle yürüyemez hale gelen mobilya ustası İlhan Erkuş, manipülasyon (elle tedavi) sayesinde eski sağlığına kavuştu.

Ameliyat masasına yatmadan bel ve boyun fıtığından kurtulmak isteyenlerin tercihi manipülasyon tedavisi. Bursa'nın İnegöl ilçesinde fıtıktan dolayı yürümekte zorluk çeken ve rahat uyuyamayan mobilya ustası İhlan Erkuş, bu tedavi sayesinde tekrar eski günlerine geri döndü.

Uzman Dr. Ali Şahabettinoğlu'na tedavi olan İlhan Erkuş, 7 yıldır çektiği fıtıktan dolayı sıkıntılı dönemler geçirdiğini belirtti. Manipülasyon tedavisi ile ızdırap haline gelen fıtıktan kurtulduğuna dikkat çeken Erkuş, "Yürüyemiyordum. 50 adım gidiyordum, belimden aşağısı tutmuyordu. 10 seanstır geliyorum. İlk geldiğimde hakikaten zahmet çekiyordum. Şimdi her yere koşa koşa gitmek istiyorum. Zamanla daha daha iyi olacak. Herkese tavsiye ederim" dedi.

AMELİYATSIZ ÇÖZÜM

Ameliyat masasına yatmaktan korktuğunu, bu yüzden manipülasyon tedavisine başvurduğunu anlatan Erkuş şöyle devam etti:

"Eşimin de fıtık sıkıntısı vardı. Ameliyat oldu. Ama şimdi durumu daha kötü. Yine fıtık nüksetti. Fıtıktan dolayı belden aşağısı uyuşuk gibiydi. Hiçibir şey hissetmiyordum. Ayaklarıma kadar ağrıyordu. Ameliyattan korkuyordum. En son çocukken bademcik ameliyatı geçirmiştim. Bir daha ameliyat masasına yatmadım."

Uzm. Dr. Ali Şahabettinoğlu ise, İlhan Erkuş'un durumunun ciddi olduğunu, 1.5 ay içinde ağrılarından kurtulmayı başardığını dile getirdi. Şahabettinoğlu, "İlhan Erkuş'un belinde 3, boynunda 2 fıtık vardı. Her ne kadar ağrısı ve uyuşukluğu çok olmasına rağmen 10 seansta ağrıları tamamen geçti. Şu anda rahatça yürüyebiliyor. Önümüzdeki haftalarda yine kontrole çağıracağız" dedi.

"BAŞARI ORANI YÜZDE 98"

Manipülasyonun oldukça etkili bir tedavi yöntemi olduğunu kaydeden Şahabettinoğlu, belden bacağa yayılan ağrının bel fıtığına, boyundan kola, ele vuran ağrının ise boyun fıtığına yol açabileceğini belirtti. İyi bir muayene ve MR tetkikleri neticesinde uygun tedavinin yapılabildiğini belirten Şahabettinoğlu, ilaç ve istirahat tedavisinin yetersiz kaldığı durumlarda fizik tedavinin gerektiğini vurguladı.

Bursa'daki merkezinde manipülasyon yöntemi uygulayan Şahabettinoğlu, "Bu yöntemle tedavi, ellerle rahatsızlığın olduğu bölgeye bir takım germe ve bastırma tedavisi uygulanarak yapılıyor. Türkiye'de az sayıda uzman doktor bu tedaviyi uyguluyor. Bunlar hastanın ve hastalığın durumuna göre seanslara bölünüyor. Bel ve boyun fıtığında tedavinin başarı oranı yüzde 98'dir. Bu tedavide ilaç kullanılmıyor" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ameliyatsız fıtık tedavisi hayata döndürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN