Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Salgınlardan korunma yöntemleri

Giriş Tarihi: 11.2.2014
Soğuk kış günlerinde ofis ortamındaki salgınlardan korunmak kolay olmuyor. Çalışma arkadaşlarınızın grip ya da nezle gibi hastalıklarının size bulaşmasını istemiyorsanız bazı önlemler almasınız. Cosmopolitan dergisi bu konuyda alabileceğiniz önlemleri sekiz maddede topladı...
Masanızdan kalktığınızda her fırsatta elinizi yıkayın. Öksürdüğünüz, hapşırdığınız zamanlarda da ellerinizi yıkamalısınız. Diğer zamanlar için de masanızda bir el dezenfektanı bulundurun.

TEMİZLİĞE ÖNEM VERİN
Masanızı temiz tutun. Her gün kullandığınız masayı, klavyenizi, telefonunuzu temizlemeye önem gösterin.
Öğün atlamayın. Vücudunuzu gıdasız bırakmamalısınız. Özellikle kahvaltıyı atlamayın.
Hasta arkadaşlarınızdan uzak durun. Onlarla temasınızı sınırlandırın. İş için gerekli olan görüşmelerinizi karşılıklı yapmak yerine telefon ve e-posta kullanın.
Günde en az sekiz bardak su için. Su, vücudunuz için şifa kaynağıdır. Susuzluk ise bitkinlik ve hastalığa davet demektir.

İKİ GÜN İZİN KULLANIN
Gün içinde molalar verin. Kendinizi yorgun ya da hasta hissettiğinizde işe mola verip kısa bir yürüyüşe çıkın. Açık havada oksijen alın.
İzin günlerinizi kullanın. Hastalığınızın arttığı dönemlerde imkanınız varsa iki gün izin kullanın. Mikroplu ortamdan uzaklaşmak ve stres seviyenizi düşürmek bünyenizi kuvvetlendirir.
Sigara içenler, içmeyenlere oranla daha sık hastalanıyor. En azından bu dönemlerde sigara içmeye ara verin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Salgınlardan korunma yöntemleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN