Daha iyi hissetmenin 5 yolu

Giriş Tarihi: 16.3.2014
Mutlu olmak, kendimizi daha iyi hissetmek… Bugünlerde çoğumuzun en fazla istediği şeylerin başında bu geliyor. Uzmanlarsa, kendini daha iyi hissetmek isteyenlere etkinlikleri kanıtlanmış bu beş tavsiyeyi öneriyor. Dünya Sağlık Örgütü tarafından yaptırılan araştırmanın sonuçları, beş ana madde üzerinde yoğunlaşıyor. İşte Cosmopolitan dergisinin yer verdiği o beş tavsiye:
1) Sağlam Bir Dost: Sosyal statü açısından size en fazla benzeyenlerle yakınlık kurmanız diğerlerine göre daha kolay olacaktır. Kendinize yakın hissettiğiniz böyle bir kişiyle samimileşmeye çalışın. Siz ona ne kadar açık ve dürüst olursanız, o da tıpkı bir ayna gibi sizi yansıtacaktır.
2) Aktif bir yaşam: Hareketli bir hayatın psikolojik sağlığımız üzerinde de sayılamayacak kadar çok olumlu etkisi var. Üç günde bir yapılan yarım saatlik yürüyüşler bile (açık havada olmak kaydıyla) zihin sağlığınız üzerinde son derece olumlu etkiler yaratabiliyor.
3) YeniliğE 'Hayır' Demeyin: Yeni deneyimler yaşamak hem kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak, hem de bir birey olarak kendinize daha fazla güvenmenize yardımcı olacak. Özellikle bazı yeteneklerinizi ortaya çıkaracak aktivitelerle kendinizi daha değerli bulabilirsiniz.
4) Öğrenmeye devam: İş hayatına atılanlar birkaç seminer ya da kurs hariç yeni bir şeyler öğrenmeyi bırakıyor. Oysa yeni bir dil, yeni bir dans türü öğrenmek ya da herhangi bir spora merak salmak, kendiniz için yapabileceğiniz en iyi aktivitelerdendir.
5) Gönüllü olun: Sadece kendinizin değil, insanların ihtiyaçlarını da düşünmek ve bunları bir ölçüde karşılamaya çalışmak kendinizi daha değerli hissetmenin bir diğer güzel yoludur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Daha iyi hissetmenin 5 yolu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN