Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Estetik uzmanlarına sık sorulan sorular

Giriş Tarihi: 30.3.2014
Ufak müdahalelerle kadınların görünümünü değiştiren uzmanlara en çok sorulan soruları Cosmopolitan dergisi derledi. İşte Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serkan Dinar'in cevapları:

'GÖZ ALTI MORLUKLARIM VAR'
Göz altı morluğu bazen torbalanmaya, bazen de çukurluğa bağlı morluklar olabiliyor. Cerrahisiz bir şeyler yapılmak istenirse; radyofrekans uygulaması, özellikle göz altı morluklarında çok etkili oluyor. Bu uygulamada küçük iğnelerle cilt altına ısı veriliyor, böylece kolajen artıyor ve hem morluğun renginde açılma, hem de gözaltındaki gözeneklerde sıkılaşma oluyor. Çukurluğa bağlı morluk varsa, çukurluğu doldurmak gerekiyor. Bunun için de yağ enjeksiyonları kullanılabiliyor. Göz altı dolgusu da çözüm olabiliyor.

'BASENLERİM ÇOK GENİŞ'
Basendeki yağlanmalarda kavitasyon gibi uygulamalar bir miktar incelme sağlayabiliyor. Fakat kişi daha fazlasını istiyorsa mutlaka ameliyat gerekiyor. Ameliyatta ise liposuction yöntemi tercih ediliyor.

'SELÜLİTİM İÇİN NE YAPABİLİRİM?'

Selülitin birçok nedeni vardır. Yediklerinizden genetik yapınıza kadar birçok faktör selülit oluşumuna neden olabiliyor. Bölgesel incelme yöntemleri, dışarıdan vakum yapan LPG gibi yöntemler selülit için tercih edilebilir. Çatlaklar ise cilt altındaki derin yırtıklardır. Giderilmesi için kesin bir yöntem yok ama radyofrekans eşliğinde cilt altına ısı vererek doku sıkılaştırılabiliyor.

'ÇOK GÜLÜNCE GÖZ ÇEVREM KIRIŞIYOR'
Göz çevresi kırışıklıklarında standart uygulama botokstur. Yapay olmaması için belirli kasları korumak gerekiyor. Böylece mimikler engellenmemiş oluyor. Mimik yapılmamasına rağmen kırışıklık varsa, o zaman Scarlett yöntemi kullanılabilir. Bu uygulama ile ince kırışıklıklar gideriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Estetik uzmanlarına sık sorulan sorular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN