Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir yılda 71 kilo verdi şimdi evli ve çok mutlu

Giriş Tarihi: 11.5.2014

30 yıldır yılda iki kez diyete kalkışan Gülçin Kuş, verdiği kiloları kat kat geri alıyordu. 43 yaşında tüp mide ameliyatından sonra bir yılda 60'tan 38 bedene düştü. Korkuları ve çekingenliği de bitti

Gülçin Kuş'un hayatının yarısı kilo alıp vermekle geçti. 2.5 yaşında bir çocukken bile 25 kiloydu. Anne sütü almadığı için 'Bu çocuk beslenemiyor' mantığıyla hep fazla mama yedirildi. Kilo sorunu katlanarak arttı. Gülçin Kuş daha ilkokul sıralarındayken 1.68 boyundaydı ve 52 kiloydu. Her zaman arkadaşlarından daha iriydi. Genç kızlığında ve hayatı boyunca beğendiği hoşlandığı insanlara açılamadı. Hep korktu, bazı insanlara yaklaşamadı, kendi kendisine böyle bir otokontrol geliştirdi. Gülçin Kuş 42 yaşında hayatının dönüm noktası olan ameliyata nasıl karar verdiğini şu sözlerle anlattı: "Hangi rejimi yaparsanız yapın kilo verirsiniz ama ben verdiğim kiloyu geri alıyordum, sorun buydu. Tuza ve yağa bağımlılığım vardı. Mayonez ve cipsi çok severim. Acıyı, duygusal boşluğu, üzüntüyü yemek yiyerek dolduruyordum ve midem dipsiz bir kuyuya dönüyordu. Bu kadar kilolu olduktan sonra kendimi kilolu görmemeye başladım. Kendime bakmaktan, makyajımdan ve sosyal hayatımdan hiç vazgeçmedim. Fotoğraflarda kendimi görüyordum ama inanamıyordum. Kilolu olduğumu reddediyordum. Bir süre sonra aileden gelen şeker, kalp ve tansiyon hastalıkları ile tanışacağımı hissetmeye başladım. Sabahları yere basmak tam bir işkenceydi. Doğrulana kadar hançerler saplanıyor gibi ağrılarım vardı. Kafeye gidince kolu olmayan içine rahat oturabileceğim koltuk aramaya başlamıştım. Artık öyle bir noktaya geldim ki, "Öleceksem ameliyat masasında öleyim ama böyle yaşamaktan bıktım" dedim. Ölümle yaşam arasında bir seçim yapmam lazımdı ve ben yaşamayı seçtim." Bacakları çok kalın olan ve kendisine uygun pantolon bulmakta zorlanan Gülçin Kuş büyük beden kıyafetlerin nerede satıldığın biliyor. Şimdi küçük bedeni keşfetmeye başladı. İlk kez şort, etek ve mayo giymeye başladı. Yüzmeyi çok sevmesine rağmen denize sabah erken veya hava kararınca girmekten, kendisini insanlardan saklamaktan kurtuldu. Hiç kuma yatıp güneşlenmemişti. Op. Dr. Murat Üstün'e ameliyat olmaya karar verip kilo vermeye başladığımda ciddi bir disiplin içerisine girdi. Alkol almıyor, gazlı içecekleri ağzına sürmüyor. Alışmak kolay olmasa da aynalarda saatlerce kendisine bakmakktan çok hoşlanıyor.

SEVDİĞİNİ KENDİ SEÇTİ

Arkadaşları ise bir yılda 70 kilo veren arkadaşlarını tanımakta zorlanıyor. Hatta kendisi kilolu iken onun yanında kendisini zayıf hissedenler şimdi "Sen bizden zayıf oldun, kendimizi senin yanında artık iyi hissetmiyoruz" diyorlar. Şimdi sarkan kolları, bacakları için estetik olacak. Yüzünü de gerdirecek. Eşi ile tanıştığında 80 kiloydu şu anda 60 kilo ve eşi de bu süreçleri kendisi ile beraber yaşadı. Hayatında ilk kez sevdiği kişiyi kendisinin seçtiğini belirten Gülçin Kuş; "Bu sefer seçilmedim, ben seçtim, çok güzel bir duyguymuş" diyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir yılda 71 kilo verdi şimdi evli ve çok mutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN