Soğuk algınlığına dikkat

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Poyraz, soğuk algınlıklarına karşı tedbirli olunması yönünde uyarılarda bulundu.

Giriş Tarihi: 8.10.2014 11:59
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Osman Poyraz, yaklaşan kış aylarında vatandaşları soğuk algınlıklarına karşı uyardı ve tedbirli olmaları gerektiğini ifade etti. Havaların soğumasının beraberinde hastalıkları getirdiğine dikkat çeken Dr. Poyraz, 'Soğuk algınlıklarına karşı tedbirli olunması gerekir. Sonbahar ve yaklaşan kış ayları öncesinde yağışlar başladı ve insan sağlığı üzerinde de olumsuz etkilerini gözlemliyoruz. Yağışlı havalarda vatandaşlarımızın soğuklardan olumsuz etkilenmemeleri için kıyafetlerini hava şartlarına uygun seçmeleri gerekiyor" diyerek uyarılarda bulundu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Osman Poyraz, "İklim değişikliklerinden kaynaklı yemek alışkanlıklarımız değişebilir. Bu konuda beslenmemize dikkat etmemiz ve alışkanlıklarımızı değiştirmeden günlük yaşantımıza devam etmemiz gerekiyor. Mevsimine uygun sebze, meyve gibi vitamini bol olan besinleri tercih etmek yararımıza olacaktır. Özellikle en önemli öğünlerden kahvaltıyı ihmal etmememiz ve bol bol su tüketmemiz sağlığımız açısından oldukça önemli" açıklamasını yaptı.

Dr. Poyraz, özellikle kalabalık ortamlarda bulunan ve yoğun iş temposunda çalışan kişilerin hijyene dikkat etmeleri, sık sık ellerini yıkayarak mikroplardan gelecek hastalıklara karşı tedbirli olmaları gerektiğine dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soğuk algınlığına dikkat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN