Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık Bakanlığı'ndan Ebola açıklaması

Sağlık Bakanlığı'ndan, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Servisi'ne sevk edilerek müşahede altına alınan hastaya tetkikler sonucu, MERS-CoV ön tanısı konulduğu bildirildi.

Giriş Tarihi: 20.10.2014 16:03
Sağlık Bakanlığı'ndan Ebola açıklaması

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında "Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine Ebola şüphesiyle bir hasta getirildiği ve hastanenin acil servisinin hasta ve ziyaretçilere kapatıldığı" iddiasıyla haberlerin yer aldığı hatırlatıldı.

Bunun üzerine konuyla ilgili açıklama yapılmasına gerek duyulduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İki gün önce Suudi Arabistan'dan yurda giriş yaptığı bilinen 66 yaşındaki kadın hasta, bugün sabah Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne 112 ambulansı ile getirilmiştir. Hasta bu hastaneden ilgili referans hastane olan Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Servisi'ne sevk edilerek müşahede altına alınmıştır. Yapılan tetkikler sonucu hastaya, MERS-CoV ön tanısı konulmuştur. Hastadan alınan örnekler ileri tetkik için Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Mikrobiyoloji Referans Laboratuvarı'na gönderilmiştir. Yukarıda adı geçen her iki hastanede de Acil Servis faaliyetlerine devam etmekte olup, servislerin kapanması söz konusu değildir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık Bakanlığı'ndan Ebola açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN