İzmir'de MERS virüsü şüphesi

Giriş Tarihi: 5.11.2014 11:37
İzmir'de MERS virüsü şüphesi

İzmir'de, yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvuran bir kişinin, MERS virüsü şüphesiyle tedavi altına alındığı bildirildi.

Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin açıklamasında, dün akşam ambulansla acil servise getirilen E.A'nın (65), bir süre önce hacdan dönmesi ve ateşi olması nedeniyle MERS virüsü şüphesiyle tek kişilik izolasyon odasına alındığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Özel kıyafetli hekimler tarafından hastanın fizik muayenesinde bilinci açık, diğer sistem muayeneleri de normal bulunmuştur. Hastanın tahlillerinde biyokimyası ve hemogramı normal olup gerekli ilgili kliniklerce konsülte edilmiştir. Anemnez ve klinik muayene ile hastada alt solunum yolu enfeksiyonu, ön planda düşünülmüştür. Tedavi planı yapılmış ancak hastanın MERS görülen bölgede bulunma öyküsü nedeniyle hastanemiz Anestezi yoğun bakım ünitesinde bulunan negatif basınçlı izole odaya alınması için gerekli hazırlıklar yapılmıştır. Hastanın mevcut durumu, olası teşhisler ve takip planı kendisine detaylı olarak anlatılmıştır. Hastanın tedavisi, şu anda hastanemizde devam etmektedir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'de MERS virüsü şüphesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN