Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşlanmaya karşı altın öneriler

Giriş Tarihi: 9.11.2014
Yaşlanmaya karşı altın öneriler
Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, yaşlanma karşıtı rutininizi daha da etkili kılacak bilgiler verdi...

HER ZAMAN GÜLÜMSEYİN

Dr. Mustafa Karataş, en etkili anti-aging stratejierden birinin mutluluk olduğunu söylüyor. "Genç kalmak için hayatınızdaki stres faktörünü azaltmalı ve mümkün olduğunca mutlu olmaya çalışmalısınız. Unutmayın, içten bir gülümseme kadar sizi anında daha genç gösteren hiçbir şey yoktur!"

GÜNEŞTEN MUTLAKA KORUNUN

Yaşlanmanın başlıca nedenlerinden biri güneş, daha doğrusu güneş ışınlarının cilt üstündeki olumsuz etkileridir. Dr. Mustafa Karataş, "Koruyucunuzun güvenilir bir marka olduğundan emin olun ve kesinlikle geçen sene satın aldığınız koruyucuyu kullanmaya kalkmayın" diyerek uyarıyor.

YASTIK İZLERİNE DİKKAT EDİN

Dr. Mustafa Karataş kırışıklıkların pek bilinmeyen bir nedenine dikkat çekiyor: Yastık izleri. Yapılan araştırmalara göre, uyku sırasında yüzün saatler boyunca yastıkla temas etmesi kırışıklıkların en önemli nedenlerinden biri. Dr. Karataş, "Özellikle bazı uyku pozisyonları yüzde uyku çizgileri denen çizgilerin meydana gelmesine neden oluyor. Bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış olan özel yastıklar uyku çizgilerinin oluşmasını önlemekte başarılı olabiliyor" diyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşlanmaya karşı altın öneriler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN