Bu problem her 3 erkekten 1'inde var

Giriş Tarihi: 15.11.2014 10:41
Bu problem her 3 erkekten 1'inde var

Türkiye'de yapılan bir çalışmada, 40 yaş üstü her üç erkekten birisinin yaşlanma, diyabet, tansiyon ve sigaraya bağlı bazı problemlere bağlı sağlık sıkıntıları yaşadığı belirlendi.


- YAŞLANMA, DİYABET, TANSİYON VE SİGARA ERKEKLERDE SERTLEŞME SORUNUNA YOL AÇABİLİYOR
Sertleşme sorununun, cinsel birleşme için tatmin edici sertleşme halini yeterince sağlayamama ya da koruyamama durumu olarak tanımlandığını belirten Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Serdar Geyik, 'Sertleşme sorunu oldukça sık rastlanan bir durumdur. Ülkemizde değişik derecelerle görülme sıklığı yüzde 35 oranındadır. Farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir' dedi.

DİYABET, TANSİYON VE SİGARA YOL AÇABİLİYOR
Sertleşme sorununun fiziksel ya da psikolojik nedenlerle olabildiği gibi çoğu zaman birden fazla nedene bağlı olarak da görülebildiğini söyleyen Op. Dr. Serdar Geyik, 'İlerleyen yaş, beslenme alışkanlıkları, sigara ve alkol kullanımı ya da diyabet, yüksek tansiyon ve damarsal hastalıklar gibi rahatsızlıklar da sertleşme sorununa yol açabilir' diye konuştu.

STRES VE YORGUNLUK NEDENLER ARASINDA
Op. Dr. Serdar Geyik, sertleşme sorununun büyük ölçüde tedavi edilebilir bir rahatsızlık olduğunu vurgulayarak, günümüz koşullarında artan stres ortamı ve yorgunluğun bu hastalığın nedenleri arasında gösterilebileceğini kaydetti. Geyik, 'Herhangi bir nedenden dolayı kullandığınız bir ilaç ta bu soruna yol açabilir. Bu nedenle denenmiş tedavilerde sertleşme sorununa çözüm bulunamadıysa , başka tedavi alternatifleri sorgulanmalı ve uygulanmalıdır' dedi.

DOĞRU BİLGİ TEDAVİ ŞANSINI ARTTIRIYOR
Sertleşme sorununun, ağız yoluyla alınan ilaçlar, vakum cihazları, penis içine enjeksiyon yöntemleri, penis protezi ve shockwavetherapy (linear) gibi bir çok tedavi yöntemi olduğunu ifade eden Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Serdar Geyik, konuşmasına şöyle devam etti:
'Unutulmamalı ki sertleşme sorunu milyonlarca erkeği ilgilendiren bir rahatsızlıktır. Bu utanılacak bir durum değildir ve günümüzde birçok hasta tedavi edilebilmektedir. Hastalar bu konuda hiç çekinmeden doktorları ile açık açık konuşmalıdır. Doktora doğru ve açık verilen bilgi, tedavide başarı yüzdesini arttıracaktır. Sertleşme sorunu tedavilerine partnerin de dahil edilmesi durumunda daha başarılı sonuçlar elde edilecektir.'
(ELF-SAG)

15.11.2014 10:23:50 TSI
NNNN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu problem her 3 erkekten 1'inde var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN