Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kansere kılıç çekti

Eski Eskrim Milli Takımı kaptanı Deniz Toker, 4 ay önce meme kanserine yakalanmış. İki göğsü de alınan Toker, "Kılıcı her sallayışımda kanseri de yok ediyorum" diyor

Giriş Tarihi: 17.11.2014
Kansere kılıç çekti
Hayatına sayısız madalyalar sığdıran eski Türkiye Eskrim Milli Takım Kaptanı Deniz Toker (34), 4 ay önce meme kanserine yakalandığını öğrendi. Hastalığa da tıpkı rakiplerine olduğu gibi meydan okudu. İki göğsü de alınan ve kemoterapi gören Toker, kansere karşı kılıcıyla savaşmaya devam ediyor.

SAÇLARINI KENDİ KESTİ

Spora amatör olarak devam eden ve bir şirkette iş geliştirme müdürü olarak çalışan Deniz Toker'in hayatını alt üst eden, 4 ay önce meme kanseri teşhisi konulması olmuş. Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hasan Karanlık ve Plastik ve Rekonstrüktif Estetik Cerrahı Doç. Dr. Erdem Güven ile hemen iletişime geçtiğini söyleyen Deniz Toker, "Doktorum bana tümörler temizlendikten sonra eşzamanlı olarak göğüs yapabileceklerini söyledi. Kabul ettim. Uyandığımda hem tümörler temizlenmişti hem de yepyeni göğüslerim olmuştu" dedi. Meme kanseriyle savaşta 16 seans kemoterapi alması gerektiğini de belirten Toker şöyle devam ediyor: "İlk iki seans kemoterapimi tamamladım. Saçlarım dökülmeye başladı. 'Deniz madem kansere savaş açtın. Herşeyi kendin yapacaksın' dedim ve saçlarımı kestim. Ardından kendime çok güzel bir peruk seçtim. Hep biraz bakır tonlarında saçım olsun isterdim. Peruğumu da öyle seçtim. Herkes kendi saçım zannediyor." Deniz Toker, hastalığı yenmeye ise kesin kararlı: "Kılıcımı her sallayışımda kanseri yok ediyorum. Ne korkacağım kanserden, o korksun benden."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kansere kılıç çekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN