Burnundan 55 tane kurtçuk çıktı

55 yaşındaki Hintli adamın burnundan 50 tane kurtçuk çıkartıldı.

Giriş Tarihi: 24.11.2014 11:50 Güncelleme Tarihi: 24.11.2014 12:41
Burnundan 55 tane kurtçuk çıktı

Hindistan'da yaşayan yaşlı adamın burun deliğine sineğin yumurtlaması sonucunda kurtlanma oldu. Doktorlar bu tür vakalar tedavi edilmediği takdirde kurtcukların yüz ve gözdeki et ve kemikleri dahi yiyebileceğini belirtti. Bu durumlar enfeksiyon kapmasından dolayı menenjit hatta ölüme bile yol açabiliyor. Cerrah, yaptığı endoskopik ameliyatı videoya çekti. Videoda adamın burnundan yaklaşık olarak 50 adet kurtçuğun çıkarılıyor. Cerrah, ameliyat sonrası adamın tamamen iyileştiğini söyledi.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER!


İki saat süren ameliyat ile adamın burnu kurtçuklardan temizlendi. Sinüslerin içine yuva yapan kurtçukların çıkartılması için doktor büyük titizlikle teker teker kurtçukları cımbızla çıkardı. Uzunlukları bir santimetre uzunluğunda olan kurtçuklar insan etiyle besleniyor. Tedavi edilmediği durumda burun ve göz dokularını tahrip edebiliyor. Görenleri hayretler içine bırakan bu olayda Dr. Meenesh Juvekar bir endeskop kullanarak adamın burnunun içini görüntüleyerek temizliyor.

Doktor, bu tür burun miyazlarının Hindistan gibi tropikal ülkelerde yaygın olarak görüldüğünü söyledi. Genellikle yoksulluğun olduğu yerlerde beslenme eksikliği ve hijyen şartlarından dolayı meydana gelmektedir. Bu vakaya yakalanan kişiler genellikle burunlarında kurtçuk olduğunun farkında değiller ama baş ağrısı, hapşırma, gözyaşı dökme ve tahriş gibi belirtileri olur.

OMUZ VE KOL AĞRILARINA DİKKAT

GRİBE KARŞI ALINACAK ÖNLEMLER

EBEGÜMECİNİN FAYDALARI NELERDİR?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burnundan 55 tane kurtçuk çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN