Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Aşırı talepten dolayı aksaklık yaşandı

, MEDULA uygulamasında aşırı talepten dolayı kısmi bir aksaklık yaşandığını bildirdi.

Giriş Tarihi: 25.11.2014 10:27 Güncelleme Tarihi: 25.11.2014 11:17
SGK: Aşırı talepten dolayı aksaklık yaşandı
Sosyal Güvenlik Kurumu (), MEDULA uygulamasının hiçbir zaman yüzde 100 hizmet veremez duruma gelmediğini bildirerek, uygulamanın aşırı yüklenmeden dolayı hizmet sınır limitlerine ulaşması sonucu bu limitin üzerinde kalan kesim için kısmi ve geçici olarak hizmet sağlanamadığını açıkladı.

SGK'dan yapılan yazılı açıklamada, 1 Ekim 2014 tarihinden itibaren vatandaşların sigorta borçlarına ilişkin yapılandırma başvuruları alınmaya başlandığı ve başvuruların SGK sistemine normalin çok üzerinde yük getirdiği kaydedilerek, "Borç yapılandırma uygulamalarının getirdiği yükün yanı sıra, vatandaşlarımızın son başvuru gününde yoğun işlem yapmaları sonucunda sisteme aşırı yüklenme gözlemlenmektedir. Dün son işlem günü olan e-bildirge uygulamasına olan aşırı talepten dolayı kısmi bir aksaklık yaşanmıştır" denildi.

HEPATİT C'NİN EN BELİRGİN BELİRTİSİ

KIZARTMA VE HAMUR İŞLERİ KİLO ALDIRMIYOR

DELİKSİZ UYKU İÇİN KAFEİNİ TERK EDİN!

Açıklama şöyle devam etti:

"77 milyon vatandaşımıza sağlık alanında hizmet eden MEDULA uygulaması hiçbir zaman yüzde 100 hizmet veremez duruma gelmemiştir. MEDULA aşırı yüklenmeden dolayı hizmet sınır limitlerine ulaşmış, bu limitin üzerinde kalan kesim için kısmi ve geçici olarak hizmet sağlanamamıştır. 420'den fazla uygulamaya sahip kurumumuzun en öncelikli uygulaması MEDULA'dır. Sistemde yoğunluk yaşandığında sistem kaynaklarının tümü MEDULA uygulamasının hizmetine tahsis edilmektedir. SGK bilgi sistem alt yapısı ve uygulamaları hizmet vermeye devam etmektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SGK: Aşırı talepten dolayı aksaklık yaşandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN