Cildi vitaminle besleyin

Cildimizi her gün sabah akşam temizleyerek bakımını yapıyoruz. Ancak bu yeterli değil. Cildimizi dıştan olduğu kadar gerekli vitaminleri alarak içten de beslemeliyiz

Giriş Tarihi: 4.12.2014
Cildi vitaminle besleyin
Her sabah ve akşam uyguladığınız günlük cilt bakım programının içersindeki temizleme ve nemlendirme gibi bazı adımlar, temel bakım amacıyla yapılır. Bunları farklı kılan nokta, benim anti-aging programımla harmanlanmış olmalarıdır. Yani temizleme, tonikleme ve nemlendirme için kullandığınız ürünler aynı zamanda cildin su rezervlerini korur, serbest radikallerle savaşır ve enflamasyonu önler. Doğru beslenmek, dahili tedavi ve onarım adımına dahildir. Genelde protein, karbonhidrat ve doğru yağları tüketeceğiniz bir diyet programı izlersiniz. Ancak sağlığınızı gerçekten maksimuma ulaştırmak için temel üçlü olan meyve, sebze ve yağ asitlerini de beslenmenize eklemeniz gerekir. Ayrıca ekstra antioksidan, antienflamatuar maddeleri, kolajen yapıcıları ve belirli besinleri belli dozlarda alarak tüm hücrelerimizi sağlıklı ve özellikle ciltteki bağ dokularımızı iyi durumda tutmalıyız.

VİTAMİN ALAMIYORUZ

Bazı vitamin ve mineralleri çok az tüketmek; kanser, kalp hastalıkları, osteoporoz ve erken yaşlanan cilt gibi sorunları beraberinde getirir. Birçok araştırma, çok yememize rağmen yeterli düzeyde besin alamadığımızı gösteriyor. Bir rapora göre; kadınların çoğu yeterli miktarda B vitamini almamaktadır. Yarımız da günlük tüketimi cilt için çok önemli olan A ve E vitamini miktarlarının altında bir alım yapmaktayız. Üçte birimiz de serbest radikallerle savaşmada ve kolajen üretiminde önemli rol oynayan C vitaminini yeterli miktarlarda alamamaktayız. Asıl yetersiz beslenme sınırındakiler; çocuk doğuracak yaştaki kadınlar, vejetaryenler, 60 yaş üzerindeki insanlar, kilo vermek için diyet yapanlar ve belirli ilaçları kullananlar ya da günde ikiden fazla alkollü içecek tüketenlerdir.

BEKLETMEDEN TÜKETİN

Sağlıklı yiyecekler tüketmek için çaba harcasanız dahi, besin değeri tablolarında yazılmış olan değerlerle aynı oranı almayı başaramayabilirsiniz. Mesela iki saatten fazla sıcak tuttuğunuz bir yiyeceği yemeniz durumunda yüzde 10 daha az C vitamini ve B6 vitamini alırsınız. Eğer o önceden pişirip yemeklerini dolapta daha sonra ısıtılmak üzere saklayan meşgul insanlardansanız; sizin meyve ve sebzelerinizde, taze yemediğiniz için yüzde 30 daha az C vitamini olacaktır. Bu nedenle yiyecekleri doğru pişirmek ve bekletmeden tüketmek en doğru tercih olacaktır.

İYİ VE SAĞLIKLI BESLENMEK İNCE ÇİZGİLERİ YOK EDİYOR
Yapabileceğimiz en iyi şey, yediğimiz yiyeceklerden maksimum düzeyde besin değeri almaya çalışmak olmalıdır. Vücuda ekstra besin yüklemenin; ince çizgileri yok ettiği, esnekliği artırdığı, bağ doku üretimine yardımcı olduğu ve güneş korumalarının etkisini artırdığı kanıtlanmıştır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cildi vitaminle besleyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN