Son moda ışık dolgusu ile yeni yıla hazırlanın

Giriş Tarihi: 16.12.2014
Son moda ışık dolgusu ile yeni yıla hazırlanın

Gözaltı ve çevresi için üretilmiş olan ışık dolgusu, bu bölgede gözle görülür bir canlanma sağlıyor. Işık dolgusu aynı zamanda el üstü ve dekolte bölgesindeki yaşlanma belirtilerinde de etkili oluyor

Gerek yaşlanma etkisi, gerekse şehir hayatındaki çevresel faktörler, stres... Bütün bunlar bir araya gelince ciltte deformasyonların meydana gelmesi kaçınılmaz oluyor. Diğer bölgelere göre çok daha özel bir cilt yapısına sahip olan gözaltı ve göz çevresi, bu deformasyonların meydana geldiği ilk bölgeler oluyor. Dr. Yasemin Hızarcı, "Sosyal çevremizle iletişim kurmada en etkili bölge olan gözlerde meydana gelen deformasyonlar hem görsel, hem de buna bağlı olarak ruhsal mutsuzluk yaratıyor. Bu durumdan ışık dolgusu ile kurtulmanız mümkün" diyor. Dr. Yasemin Hızarcı, ışık dolgusu ile ilgili sorularımızı yanıtladı...

Gözaltı deformasyonları neden olur?
Gözaltı ve göz çevresi özel bir cilt yapısına sahiptir. Hem derisi, hem de cilt altı destek dokusu olan yağ dokusu bu bölgede oldukça incedir. Bununla birlikte bu bölgedeki deride kolajen elastin lifleri de daha ince ve gevşektir. Dolayısıyla yaşlanmayla beraber ciltteki ilk bozukluklar göz çevresi ve gözaltında oluşmaya başlar. Göz çevresi, yapısından kaynaklanan sebeplerle yüzün diğer bölgelerine göre deformasyonlara en açık bölgedir.

AYDINLANMA SAĞLIYOR

Gözaltı ışık dolgusu nedir?
Işık dolgusu; birçok problemi sona erdiren, sadece gözaltı uygulamaları için üretilmiş, gözaltı dokusuna yayılan dolgudur. İçeriğinden dolayı göz etrafına gelen ışığı yansıttığı, cildi aydınlattığı ve canlandırdığı için ışık dolgusu olarak adlandırılıyor. Işık dolgusu; sekiz tane amino asit, hylauronik asit, üç tane anti oksidan, mineral, vitamin ve uygulama sırasında ağrı olmaması için lokal anestezik madde içeren bir jeldir. İçerdiği bu maddeler hücresel seviyede yapılanmayı sağladığı için göz çevresinde aydınlanma ve canlanma etkileri görülüyor.

Kimlere uygulanır?
Işık dolgusu; gözaltında morluk, torbalanma, çukurluk, göz çevresi kırışıklığı oluşmuş her erişkine uygulanabilir. Işık dolgusu uygulaması morlukların rengini açıyor, çukurlukları dolduruyor ve hafif torbalarda da torba görünümünü azaltıyor. Göz çevresinde oluşan kırışıklıkların açılmasında da etkili olan yöntem, göz çevresini ciddi şekilde yeniden yapılandırarak gençleştiriyor.

ANESTEZİ KREMİ SÜRÜLÜYOR

Uygulama öncesi özel bir hazırlık gerekiyor mu?
Uygulamaya başlamadan önce göz çevresine, uyuşmayı sağlamak amacıyla anestezi kremi sürüyoruz. Işık dolgusunun içinde de zaten lokal anestezik madde var. Bu sayede uygulama yapılan kişi iğne girişini hissetmiyor.

Yöntem nasıl uygulanır?
Gözaltı ışık dolgusu anestezi kremi sürüldükten sonra ucu küt olan kanül ile uygulanıyor. Tek bir noktadan giriliyor ve gözaltı ve göz çevresindeki bölge dolgu ile dolduruluyor. Dolgu uygulaması kemiğin üzerine veriliyor. İğneyle de uygulanabiliyor ancak iğne ile uygulandığında morarma ve şişlik daha çok oluyor.

TEK SEANS YETERLİ OLUYOR

Kaç seans uygulanması gerekiyor?
Genelde tek seans yeterli oluyor. Gerekirse kontrole çağırıldığında ikinci seans uygulanabiliyor. Göz etrafındaki belirtilerin derecesi, kişinin genetik faktörü, kullanılan miktara bağlı olarak etkisi, 1-1.5 yıl arasında devam ediyor. El üzerindeki deformasyonlar için ise tek bir seans yetebiliyor. Eğer bazı bölgelerde yayılmadan dolayı dolgu az kaldıysa tekrar uygulanıyor. Jel kıvamında olan hylauronik maddesi ile hacim kazandırarak çukurlukların dolması sağlanıyor.

Herhangi bir yan etkisi var mı?
Gözaltı dokusu için özel üretildiğinden herhangi bir yan etkisi yoktur. Yalnızca gözaltı torbalanmalarının cerrahi sınırda olduğu vakalarda, gebelerde, kişinin göz çevresi dokusunda iltihap ya da alerji söz konusuysa uygulanması sağlıklı olmuyor.

Uygulama sonrasında ne kadar zamanda günlük hayata geri dönülebilir?
Kanülle yapılan bir uygulama olduğundan sosyal hayata engel olacak bir durum oluşmuyor. Seansın hemen ardından günlük hayata dönebiliyorsunuz.

JEL KIVAMINDAKİ DOLGU İLE EL YÜZEYİ GENÇLEŞİYOR VE LEKELER ORTADAN KALKIYOR

Yaşlanmaya bağlı olarak el üzerinde ortaya çıkan kırışıklıklar, belirginleşen damarlar ve lekelenmeler ışık dolgusu ile kayboluyor. Gözaltı ve göz çevresi deformasyonlarında kullanılan ışık dolgusu ile ellere uygulanan ışık dolgusunun içeriği neredeyse tamamen aynı olmasına rağmen hylauronik asit konusunda birbirlerinden farklılaşıyorlar.

DERİ İNCELİYOR

El üstü deformasyonları genelde el dokusunun kırışması, boşlukların olup damarların görünür olması gibi şekillerde ortaya çıkıyor. Bölgedeki yağ tabakası inceliyor, damarlar daha görünür hale geliyor, deri lekeleniyor ve kırışıyor. Yaşlanmayla beraber vücudumuzda nasıl bir gevşeme oluyorsa, el derisinde de oluyor. Kırışıklıklar başlıyor, lekeler oluşuyor, cilt altı yağ dokusu inceldiği için damarlar daha görünür bir hale geliyor. Bu vakalarda ışık dolgusu uygulanabiliyor. Jel kıvamında bir madde olan ışık dolgusu ile el yüzeyi gençleşiyor ve deformasyonlar kayboluyor.

DEKOLTE BÖLGESİNDEKİ BELİRTİLERDE ETKİLİ

Dekolte bölgesi, kadınların yaşlanmayla birlikte sorun yaşadığı en önemli bölgelerden biri. Işık dolgusunun yapısında bulunan etkili maddeler ile dekolte bölgesinde gençleşmeyi sağlayarak daha canlı bir görünüm kazanmanızı sağlıyor. Yaşlanmayla birlikte hylauronik asidin eksilmesine bağlı olarak dekolte bölgesinde derinin gevşemesi, kuruması, sarkması, cilt canlılığının kaybolması gibi durumlar ortaya çıkıyor.

CANLILIK VERİR

Yaşla bağlantılı olmasının yanı sıra genetik faktörler, alerjik şikayetler, beslenme şekli, alkol ve sigara tüketimi ve yatış şekli de kırışıklığın daha çok oluşmasına tesir ediyor. Işık dolgusu ile bölgeye enjekte edilen dolgu bir yandan kırışıklıkları azaltırken bir yandan da cildin çok daha canlı görünmesini sağlıyor. Işık dolgusu, dekolte bölgesinde kırışıklık ve sarkmaları meydana gelmiş her erişkine rahatlıkla uygulanabiliyor.

YÜZÜNÜZDE IŞIK YANSIMALARI MEYDANA GELECEK


Yüz bölgesi, yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan deformasyonların en belirgin olduğu noktalardan birisidir. Işık dolgusunun yüzdeki deformasyonları gidermek amacıyla uygulanması sırasında yüzün üst, orta ve alt bölümlerinin birbirleriyle uyumlu olması oldukça önemli. Nezolabial oluklarda, yani geniş bir yüz yapısına sahip olanlara çok fazla dolgu yapıldığında yüz çok düz bir hale gelebiliyor. Bu nedenle dolgunun oranına dikkat edilmesi gerekiyor. İçbükey olan yüz tiplerine dolgu uygulanarak düzeltme sağlanabilir. Dışbükey yüz tipini düzeltmek ise daha çok cerrahi bir müdahale gerektirir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son moda ışık dolgusu ile yeni yıla hazırlanın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN