hesaplama

Giriş Tarihi: 15.1.2015 13:43
Gebelik hesaplama

dönemi içinde kadınların en fazla merak ettiği konu kaç haftalık hamile olduklarını öğrenmek. Gebelik nasıl hesaplanır? Kaç haftalık gebeyim? İşte haftalık gebelik heseplama

dönemi içinde kadınların en fazla merak ettiği konu kaç haftalık hamile olduklarını öğrenmektir. Kadınların gebe kalmaları doğrultusunda başlarına gelecek olan bir takım güzellikler ise bu kadınların, hesaplama yaparken yumurtalıklarında adet döngüsünün gebelik hesaplama haftası içinde uygun olan 14. gününden varsayıldığı hesaplanır.

Bazı kadınlarda bulunan yumurtlama süreçleri ise erken veya daha geç süreçlere tekabül edebilir. Bu gibi durumlarda yapılacak olan adımlar ise daha ileri gebelik haftaları bünyesinde düzenlenmiş olan ve aynı zamanda hamilelik hesaplama bu düzeltilmiş olan tarihe göre yapılabilmektedir.

Gebelik hesaplama haftası olarak sizin için gerekli olan adımlar ise hamilelik dönemini 3 kısma ayırmaktan geçecektir. İlk 3 aylık dönem bebeğin organlarının geliştiği ve tam düzen yapmaya başladığı noktadır. 2. 3 aylık dönem ise bebeğin en hızlı gelişim sağladığı dönemdir. Ancak kalan süreç ise bunun hızla gelişimini tamamlaması ve doğum sürecinin başlaması dönemini kapsar.

Gebelik hesaplama haftası başlatabilmek için öncelikli olarak kesin bir adet tarihi belirlemeniz gerekmektedir. Son adet tarihiniz dâhilinde, gebelik hesaplama haftasını rahatlıkla oluşturacak ve gebeliğiniz hakkında ki süreci detaylı bir şekilde öğrenmeniz sağlanacaktır.

Ancak dikkat edilmesi gereken durum ise ay hesaplaması değil hafta hesaplaması olacaktır. Bunun için kaçınca haftada hamile olduğunuzun hesabını tutarak hamilelik sürecinizi geçirmeniz gerekecektir.

Gebelik toplamda 40 hafta olduğu için yaklaşık olarak normal bir doğum 41. hafta içinde gerçekleşmektedir
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gebelik hesaplama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN