Türkiye'nin en iyi haber sitesi

105 gün sonra uyandı

Trafik kazası geçirdikten sonra bilinci kapanan Ali Erdoğan 105 gün sonra uyandı ve 5 haftalık fizyoterapi programıyla yürümeye başladı.

Giriş Tarihi: 21.1.2015 15:29 Güncelleme Tarihi: 21.1.2015 15:32
105 gün sonra uyandı
İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nden yapılan açıklamaya göre, daha önce trafik kazasına bağlı sonucu yatağa bağımlı kalan 21 yaşındaki Damla'yı ayağa kaldıran Fizik Tedavi Rehabilitasyon Kliniği ekibi bu kez de 34 yaşındaki Ali Erdoğan'a umut oldu.

Nazilli'de yaşayan Ali Erdoğan (34) Bozdoğan-Nazilli yolunda 31 Temmuz'da geçirdiği trafik kazası sonucu emniyet kemeri takmadığı için ağır yaralı olarak Nazilli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Beyin kanaması riski olan ve bilinci kapanan hasta 12 gün yoğun bakımda tedavi gördükten sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Anestezi Yoğun Bakım Ünitesi'ne sevk edildi.

Yaşam mücadelesinin 105. gününde kendiliğinden uyanan Erdoğan, 10 gün sonra bilinci açık olarak taburcu edildi. Evde geçen yaklaşık 1 aylık nekahat dönemi sonrası yürüyemez durumda olan Ali Erdoğan, Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Kliniği'ne başvurdu. FTR Kliniği'nde rehabilitasyon ekibi tarafından uygulanan 5 haftalık fizyoterapi programı ile ayağa kaldırılan Erdoğan tedavi sonucu hiçbir yardımcı cihaza gereksinim duymadan bağımsız bir şekilde yürüyerek taburcu edildi.

Kazadan 4 gün sonra yaşam mücadelesi verdiği hastanede bir oğlu dünyaya gelen Ali Erdoğan da ikinci kez hayata tutunduğunu ve diğer insanlara örnek olmak istediğini kaydetti ve hastane ekibine teşekkür etti.

Ali Erdoğan'ın eniştesi Halil Erdem hastanın bu kadar kısa sürede iyileşmesinde en büyük etkenin azmine ve hayata sıkı sıkıya tutunma isteğine bağlı olduğunu ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
105 gün sonra uyandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN