Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan '' açıklaması

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu hakkında açıklamada bulundu.

Giriş Tarihi: 26.2.2015 11:41 Güncelleme Tarihi: 26.2.2015 15:10
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan  'grip salgını' açıklaması
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Avrupa'daki na ilişkin, "Şu anda olağanüstü bir salgın durumu söz konusu değil. Bilim Kurulumuz da gerek Fransa'da gerek Almanya'da, Avrupa'daki gidişatı gözlemliyor. Şu anda olağanüstü kamuoyunu teyakkuza geçirecek bir durum söz konusu değil" dedi.

Müezzinoğlu, Mövenpick Otel'de düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Yönlendirme Komitesi Toplantısı'nın kapanış oturumunun ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin "Avrupa'da bir grip salgını var. Türkiye'de de var mı şu anda? Bilim Kurulu'nun toplanacağı söylendi" sorusu üzerine Müezzinoğlu, grip salgını açısından kasım, aralık, ocak ve hatta şubat aylarının, diğer yıllardaki aynı dönemlere göre oldukça sakin ve sorunsuz atlatıldığını söyledi.

Mehmet Müezzinoğlu, son 10 gündür hekimlerin grip vakalarıyla karşılaştıklarını belirterek, şu bilgileri verdi:

"Birkaç ciddi seyreden vakamız var. Ama şu anda olağanüstü bir salgın durumu söz konusu değil. Bilim Kurulumuz da gerek Fransa'da gerek Almanya'da, Avrupa'daki gidişatı gözlemliyor. Şu anda olağanüstü kamuoyunu teyakkuza geçirecek bir durum söz konusu değil. Özellikle çocuklarımıza, tüm topluma hijyen, özellikle el temizliğine daha çok dikkat etmelerini, diğer taraftan bol sulu gıda almalarını, bir de aşarı yoğunluk ve yorgunluktan uzak durmalarını tavsiye ediyoruz."

"Sınırlarda bir sıkıntı var mı?" şeklindeki soruya Müezzinoğlu, "Sınırlarda virüsü kontrol edecek halimiz yok. Neticede virüs pasaportlu gelmiyor" karşılığını verdi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan 'grip salgını' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN