Kemoterapi arası nikâh

4.5 yıldır birlikte olan Mehmet ve Vildan Kıtır, genç kadının hastalığı nedeniyle erteledikleri nikâhlarını iki kemoterapi seansı aralığında kıydı. Düğün ise tedavi sonrası 28 Mart'ta

Giriş Tarihi: 10.3.2015
Kemoterapi arası nikâh
İstanbul'da, 7 yıl önce kemik kanserine yakalanan 28 yaşındaki Vildan Pınar Kıtır'ın kaburgasının tamamı alındı. Zaman zaman üzülse de mücadeleyi ve iş hayatını hiç bırakmadı. 2010'da bir gün arkadaşının evinde Mehmet'i gördü. Tanıştılar. Görüşmeye başladılar. Vildan, Mehmet'e ilk olarak hastalığını anlattı. Mehmet de kendisine, "İki gün sonra aynı şeylerin benim başıma gelmeyeceğini kim bilebilir ki!" dedi. İki sevgili mutlu günlere yelken açmışken hastalık yine rahat durmadı. Vildan, bir ameliyat daha oldu. Bu kez sol tarafındaki kaburgalarının tamamı alınarak, iç organların zarar görmemesi için protez takıldı. Radyoterapi (ışın tedavisi) aldı. Tam "Bu da bitti, bunu da atlattık" derken, hastalık 2012'de nüksedip kalbinin altında yumuşak dokuda tekrarladı. Vildan yeniden ameliyat masasına yattı.

BU KEZ ERTELEMEDİLER

Zorlu süreç bitmişti. Âşıklar yavaş yavaş evlilik planları yapmaya, ailelerine gidip gelmeye başladı. Vildan 6 ayda bir rutin kontrollere gidiyordu. 2014'te hastalığı bir kez daha nüksetti. Tam da düğün hazırlıkları üzeri gelen bu haberle iki aile de çok üzülmüştü. Ama pes etmek yoktu. Büyüyen dokunun kalbe baskı yapıp kalp duvarına yapıştığı gözüküyordu. Vildan'ın düğünden önce acilen ameliyat olması gerekiyordu. Ameliyat kalp dokusuna yakın bir kısmı kapsadığı için riskliydi. Opr. Dr. Erdal Taşçı ve ekibi, by-pass ameliyatı yapar gibi tüm göğsü açarak dokunun kalbe yakın kısmı hariç, diğer kısmını aldı. Vildan, doktorundan nikâh şahidi olma sözü alarak hastaneden taburcu oldu. Vildan ve Mehmet "Bu kez ertelemeyeceğiz" diyerek soluğu nikâh masasında aldı. Nikâh ikinci kemoterapi bittikten sonra kıyıldı. Ömür boyu birlikteliklerine "Evet" diyen Vildan ve Mehmet, önümüzdeki hafta üçüncü kür kemoterapi bittikten sonra düğün yapacak.

'AYRILIK AKLIMDAN GEÇMEDİ'
Vildan'ı tanıdığında hastalığını bildiğini anlatan Mehmet Kıtır, "Bu hastalık bizde olmayacak diye bir şey yok. Aklımdan ayrılık geçmedi. Onu yalnız bırakmak aklımın ucundan bile geçmedi" dedi. Vildan ise "Zor bir süreç ama ben, ailem ve Mehmet hiç pes etmedik. Şu an kemoterapi görüyorum. Allah nasip ederse anne de olacağım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kemoterapi arası nikâh
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN