Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Böbrek yetmezliğine çörek otu yağı

Giriş Tarihi: 14.3.2015 09:33 Güncelleme Tarihi: 14.3.2015 09:33
Böbrek yetmezliğine çörek otu yağı

Dr. Ömer Coşkun, çörek otu yağını bütün böbrek yetmezliği hastalarına tavsiye ederek, 'Diyalize bağlı olarak yaşayan hastalar soğuk pres yöntemiyle elde edilen çörek otu yağını eksik etmemeli' dedi.

Böbrek yetmezliğinin, böbreklerin çalışmasının yavaşlaması veya durmasına bağlı olarak kanda bulunan su, tuz ve diğer minerallerin dengesinin bozulması olarak ifade eden Dr. Coşkun, 'Böbrek yetmezliği belirtileri arasında, tuvalete çıktığınızda çok az idrar gelmesi, hiç gelmemesi, bacak ve ayaklarda ödem oluşması ilk sıralarda gelmektedir. Böbrek yetmezliği bir sonraki aşamaya geçtiğinde güçsüzlük, nefes darlığı görülür. Bu noktada ayaklar ve bacaklar başta olmak üzere vücut genelinde şişlik oluşabilir. Diyaliz tedavisi sırasında kanınız bir kan damarından çekilir ve kandaki zehirli maddeleri süzen ve 'suni böbrek' adı da verilen sentetik bir filtreden geçirilir. Diyalize bağlı olarak yaşayan hastalar soğuk pres yöntemiyle elde edilen çörek otu yağını eksik etmemeli' diye konuştu.

Çörek otu yağını bütün böbrek yetmezliği bulunan hastalarına tavsiye eden Dr. Ömer Coşkun, 'Kullandığınız ilaçların yanında destek anlamında kullanabilirsiniz. İçerisindeki 'Timokinon' adlı uçucu yağ sayesinde böbreğin dolaşımını ve çalışmasına yardımcı olur. Günde iki çay kaşığı sabah akşam aç karnına alındığında müthiş etkisini gösterir. Bütün diyaliz hastaları veya diyalize bağlı olmayan kişilerde çörek otu yağını gönül rahatlığıyla kullanabilir. Bu uygulamaya en az 1 ay devam edildiği takdirde kişi kendisinde değişiklikleri görecektir' ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Böbrek yetmezliğine çörek otu yağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN