Domuz gribi bir can daha aldı

Giriş Tarihi: 16.3.2015 12:02 Güncelleme Tarihi: 16.3.2015 14:17
Domuz gribi bir can daha aldı

Kocaeli'de tedavi altına alınan, ’Domuz gribi’ olarak bilinen H1N1 virüsü kaptığı belirtilen Güler Akbaş isimli kadın öldü.

Darıca Farabi Hastanesi ile Kocaeli Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde de iki hastanın tedavisine devam ediliyor. Darıca Farabi Devlet Hastanesi acil servisine geçen Cuma günü titreme ve yüksek ateş şikayetiyle başvuran Güler Akbaş'a H1N1 virüsü teşhisi konularak yalıtımlı özel yoğun bakım odasında tedaviye alındı. Akbaş, dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

KOCAELİ'DE İKİ KİŞİ DAHA DOMUZ GRİBİ


Aynı şikayetlerle hastanenin acil servisine başvuran başka bir kadın hastanın da H1N1 virüsü taşıdığı ve yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü, durumunun ciddi olduğu bildirildi. Kocaeli'de ayrıca Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde de aynı virüsü taşıyan bir hastanın tedavisine devam ediliyor.

Darıca Farabi Hastanesi'nde hayatını kaybeden Güler Akbaş'ın H1N1 virüsü nedeniyle hayatını kaybettiği Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterince de doğrulandı. Bunlarla ilgili açıklamanın sağlık bakanlığı tarafından yapılacağı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Domuz gribi bir can daha aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN