Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nda farkındalık yürüyüşü

Giriş Tarihi: 2.4.2015 10:24
Kanser haftasında farkındalık yürüyüşü

1-7 Nisan sebebiyle yurdun çeşitli yerlerinde etkinlikler düzenleniyor.

Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde 1-7 Nisan sebebiyle 'Farkındalık Yürüyüşü' düzenledi.

Sağlık Bakanlığının kansere dikkat çekmek için düzenlediği yürüyüş Ürgüp Devlet Hastanesi önünde başlayarak Cumhuriyet Meydanında sonra erdi. Yürüyüşe sağlık çalışanları ve Ürgüp Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri katıldı.

Yapılan yürüyüşte öğrenciler ' Farkındayız Kanseri Yeneceğiz, Bugün 1 Saat Yarın Bir Hayat, Kansersiz Yaşam Elinizde, Kanserden Değil Geç Kalmaktan Kork, Taramalarınızı Yaptırın Kanserden Korkmayın' yazılı pankart açtı.

KANSERİN EN ÖNEMLİ 3 BELİRTİSİ


Kanser kelimesini her geçen gün daha fazla duyar hale geldik. Öyle ki kanser neredeyse kronik hastalıklar listesinde yerini almaya başladı. Bu nedenle kanserle birlikte yaşamayı kabullenmeli ve öğrenmeliyiz. Erken teşhis ve doğru tedavi sayesinde birçok kanser türü başarıyla tedavi edilebiliyor. Erken teşhis için de mutlaka vücudumuzda oluşan bir takım farklılıkları fark edip, takip etmek çok önemli. Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof Dr Aziz Yazar, kanserin en önemli 3 belirtisini şu şekilde anlatıyor.

Kanserlerin bir takım belirtileri vardır. Bu belirtiler dikkate alındığında erken teşhis şansı artıyor. Ancak bu belirtiler sadece kansere özgü olmayıp farklı hastalıkların işareti de olabiliyor. Bu nedenle kendinizde bir farklılık gördüğünüzde hemen kanser teşhisi koymayın. Ancak durumu ihmal de etmeyin.
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanser haftasında farkındalık yürüyüşü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN