Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akıllı sistemleri Türkiye'de

sektörüne ileri teknoloji çözümler sunan Alman dijital sistemleri üreticisi S-CAPE'in Türkiye tanıtımı İstanbul'da gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 28.8.2015 12:02
Akıllı ameliyathane sistemleri Türkiye'de
2013 yılında en iyi tasarım ödülünü alan, 2014 yılında dünyanın en iyi dijital sistemi seçilen, Alman dijital ameliyathane sistemleri üreticisi 'S-CAPE'in tanıtımında konuşan Türkiye Genel Müdürü Gürkan Köroğlu 20 yıldır Türkiye'de hastane projesi yaptıklarını dile getirerek, "Finansmanından servis, eğitim, tıbbı cihaz temini, bu hastaneleri kurarken her zaman ileri teknolojileri sunmak istiyoruz. Bizim vizyon gördüğümüz, dünyada yoğun olarak kullanılan ve teknolojinin şu an dijital ameliyathane sistemleri dediğimiz kağıtsız görüntülerin ve verilerin belirli bir merkezde kullanıldığı bir sisteme doğru kayıyor. Bizim hastane projelerinde kullandığımız 'S-CAPE' de bunların en önemlilerinden bir tanesi dedi.
S-CAPE'in kurucu ortağı Herr Bjorn Von Siemens, CEO'su Dennis Kogan cihaz hakkında kısa bir sunum gerçekleştirerek, bilgi verdi. Tanıtımda konuşmalarının ardından cihaz hakkında bilgi veren ACENDIS Türkiye Genel Müdürü Gürkan Köroğlu; "Son yıllarda trend olan dijital hastane konseptine uygun arşivleme, depolama, görüntüleme sistemimiz. Dünyada çok yaygın olarak kullanılıyor. Türkiye'de şuan kullandığımız hastanelerimiz var şeklinde konuştu. Konuşmasında cihazın getireceği kolaylıklardan bahseden Köroğlu; "Yapılan özel uygulamalarda, ameliyatlarda bu bilgilerin kaydedilmesi sunum olarak yayınlanması, diğer doktorlara diğer hastanelere gösterilmesine olanak sağlayacak. Bunun dışında yasal zorunluluk haline gelebilecek önümüzdeki dönemlerde. Yapılan vakalarda uygulanan bazı hatalar bazı komplikasyonlar buradan izlenebilecek ifadelerini kullandı.
Cihaz hakkında teknik bilgiler veren ACENDIS Türkiye Medikal Bilgi Teknolojileri Uzmanı Selçuk Aksoy ise "Bu gün burada tanıtmış olduğumuz cihaz ameliyathanelerin akıllı olarak yani kendi kendini yönetebilmesi, cerrahını tanıyarak cerrahının daha önceden tanımlamış olduğu ve istediği şekilde yönetebilmesine olanak sağlıyor. Cihazın en büyük özelliği hastanın tüm bilgilerini, tüm verilerin görüntülerini, videolarını ve tek merkezde arşivlemesi bizim için ve doktor için hem hasta güvenliği hem de ulaşım kolaylığı açısından büyük avantaj sağlıyor şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akıllı ameliyathane sistemleri Türkiye'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN